Справа депутата Юрченка: чому змінилася риторика "слуг народу"
Справа депутата Юрченка: чому змінилася риторика "слуг народу"

Справа депутата Юрченка: чому змінилася риторика "слуг народу"

"Слугу народу" Олександра Юрченка підозрюють в отриманні хабаря й підбурювання до давання повторного хабаря в особливо великому розмірі. Однопартійці різко відреагували на це, та згодом їхня риторика почала змінюватися.

Чому так сталося та що означатиме ця справа для влади – читайте в матеріалі 24 каналу.

Після публікації плівок НАБУ зафільмованими діями нібито Олександра Юрченка була вражена вся фракція. "Якщо хтось зі "слуг народу" причетний до корупції, нехай з цим працюють правоохоронні органи. Ми точно нікого не захищатимемо", – запевняв Давид Арахамія, голова фракції.

За заявою самого Юрченка та згодою Офісу Президента з фракції одіозного нардепа виключили. Далі була проблема з підозрою: генпрокурорка Венедіктова відмовлялась підписувати документ, викликавши неабиякий резонанс у суспільстві. 

Крапку або хоча б кому в цій частині історії поставив президент. "Я дуже радий. Сьогодні дав підозру генпрокурор, він її отримав, і обов'язково сяде в тюрму. Тому що очищення влади повинні ми всі робити, очищення влади маємо починати з себе", – підкреслив Зеленський.

Знамениту строкату ковдрочку замінив тест на COVID-19 – причина для неявки Юрченка на обрання запобіжного заходу судом. Утім, за кілька днів він все ж прийшов особисто на засідання, хоч з пресою і не спілкувався. 

Адвокатка Юрченка наполягає, що винен не клієнт, а Національне антикорупційне бюро. Мовляв, усіляко підбурювало народного депутата на скоєння злочину і такі докази не можна використовувати у суді.

"Дії НАБУ в особі детектива Демченка мають всі ознаки провокації злочину. Вони були активними, з його боку було спонукання до вчинення злочину. Він проявляв ініціативу у контактах", – прокоментувала Олена Бірюч, адвокатка Юрченка.

Чому змінилася риторика "слуг народу"

Врешті, за рішенням суду Юрченка заґратували до 9 листопада з можливістю внести заставу у 3 мільйони гривень. Тим часом його колеги по фракції підхопили тезу захисників свого горе-колеги.

"Провокація злочину не є в цьому випадку злочином. Як політики ми наполягатимемо на тому, щоб вирок суду був справедливим. Але як юрист я бачу безліч підстав, аби справа Юрченка розвалилася, не почавшись", – зазначив "слуга народу" Олександр Качура.

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін підкреслив, що немає ніякої провокації хабаря.

Був хабар, зафіксований негласними слідчими діями, яке НАБУ було змушене викласти у публічний доступ. Після того, як генеральний прокурор, обрана "слугами народу", 5 днів не підписувала підозру Юрченку,
– наголосив він.

На думку політологів, зміна позиції серед колег Юрченка цілком зрозуміла. Мовляв, уявили себе на його місці – без підтримки і допомоги з Офісу Президента. Тому й заходились критикувати антикорупційні органи.

Олександр Юрченко
Народний депутат Олександр Юрченко / Фото з фейсбук-сторінки політика

Політичний експерт Микола Давидюк переконаний, що сторона Юрченка затягуватиме справу. Адже нардеп точно не хоче відповідати за зроблене, сказане та за те, що ще планувалось.

Депутати переживають, що цих кейсів може бути кілька. Тому вони зайняли позицію захисту Юрченка. Юрченко мав би скласти мандат. Але він все ж вірить, що після виборів справу тихенько поховають. В це вірить частково і команда Зеленського,
– зазначив він.

У будь-якому випадку подальші дії влади будуть для неї перевіркою. Вона позначиться вже не тільки на результатах місцевих виборів, але й на рейтингах центральної влади.

Справа нардепа Юрченка: коротко

  • Спочатку про причетність Юрченка до корупції повідомив нардеп Гео Лерос. 15 вересня 2020 року НАБУ оприлюднило відео, на якому детектив під прикриттям передає помічнику Юрченка хабар у 13 тисяч доларів. Ймовірно, готівку помічник мав передати своєму керівнику.
  • Член наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко пояснив, що це був аванс за внесення змін у закони про побутові відходи.
  • Детективи НАБУ оголосили підозру помічнику Юрченка, а згодом взяли його під варту.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова спочатку заявляла, що Юрченку ще рано оголошувати підозру, але згодом таки підписала документ.
  • Вручити підозру нардепу було проблематично, адже він закрився на якийсь час у своєму будинку.
  • Юрченка виключили з фракції "Слуги народу".
Теги за темою
Володимир Зеленський Новини України Слуга народа Корупція НАБУ Давид Арахамія
Джерело матеріала
loader
loader