Віктор Медведчук: Якщо українська влада не призначить вибори на Донбасі, це означатиме, що на Мінських угодах поставлено хрест
Інтерв'ю з головою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком
Інтерв'ю з головою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком
Питання: "Слуги народу" сьогодні мають намір розглядати постанову про призначення виборів на Донбасі. Чи буде така постанова і чи відомо вам, коли за неї голосуватимуть?
Віктор Медведчук: Я чув про таку інформацію від пана Качури, який про це оголошував. Більш того, я хочу сказати, що він вчинив абсолютно правильно. Він ще наприкінці липня (якщо мені не зраджує пам'ять, 28 липня) вніс проект постанови про зміну до постанови від 15 липня щодо проведення виборів на Донбасі. Це дуже важливі зміни, як і сама постанова від 15 липня. Чому? Тому що питання сьогодні зводиться до того, що це камінь спотикання в питаннях подальших мінських переговорів.
Більш того, останні зустрічі в "нормандському форматі" (мається на увазі, радників глав держав), а також ТКГ продемонстрували, що є позиція. Вона принципова з боку представників ОРДЛО - Донецька, Луганська, а також Москви щодо того, що якщо не буде змінено постанову... а там питання в першу чергу стоїть про пункт 4, де наведені умови, при яких можливі взагалі, апріорі вибори на неконтрольованій території Донбасу, тобто те, що прописано конкретно в Мінських угодах.
І от якщо цей пункт не буде змінений або скасований, це означатиме те, що поставлено хрест на Мінських угодах. Сьогодні це питання №1. Більш того, як відомо з ходу обговорення в тристоронньому форматі, вчора на контактній групі і ОРДЛО, і РФ поставили питання, що ніякі дії не можуть мати місце, поки цей пункт не буде змінений або скасований – Постанова ВРУ від 15 липня 2020 року.
Більш того, це стосується питань обміну, що викликає величезний жаль. Це стосується в тому числі і питань недотримання з української сторони, як стверджують представники ОРДЛО, мирних угод про встановлення режиму припинення вогню від 22 липня. Фактично вчора сторони – всі, крім української, – заявили про те, що подібна відмова від питань інспекції, а також від питань зміни відповідного пункту постанови ВРУ означає, що Україна вийшла з угод про режим припинення вогню і перемир'я від 22 липня 2020 року.
Це дійсно є вкрай негативним і негативним для нашої країни. Я вважаю, що делегація наша не впоралася в даному випадку із завданням. Я думаю, що ці дії делегації диктуються президентом Зеленським, у якого, на мій погляд (і я в цьому впевнений), відсутня політична воля на мирне врегулювання на Донбасі. Тому такі наслідки. Тому сьогодні ми маємо той факт, який не наближає, а навпаки, віддаляє нас від миру на Донбасі.
Повну версію інтерв'ю читайте тут.