На Волині зафіксовано випадок кліщового вірусного енцефаліту: як вберегтися
На Волині зафіксовано випадок кліщового вірусного енцефаліту: як вберегтися

На Волині зафіксовано випадок кліщового вірусного енцефаліту: як вберегтися

На Волині 39-річна жінка заразилася вірусним енцефалітом після укуса кліща. Симптоми хвороби проявилися за кілька тижнів.

Про це у середу, 16 вересня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України на своїй сторінці у Facebook.

Так, на початку серпня місцева жителька після прогулянки у лісі отримала укус кліща, якого вилучила самостійно. За кілька тижнів у неї з’явилися запаморочення, головний біль, діарея. Температура тіла підвищилася до 38°С. Наступного дня жінка звернулась за медичною допомогою. Вона була госпіталізована в інфекційне відділення.

"За результатами лабораторного дослідження отримано позитивний результат до кліщового вірусного енцефаліту. Встановлений діагноз: кліщовий вірусний енцефаліт середньої важкості. Проти цього захворювання не вакцинувалася", - йдеться в повідомленні.

Кліщовий енцефаліт - гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системи. Хвороба може призвести до інвалідності, а в окремих випадках - до летальних наслідків.

Основним джерелом збудника інфекції слід вважати іксодових кліщів.

У відомстві рекомендують, збираючись на прогулянку, передусім подбати про відповідне вбрання. Найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла.

Для захисту від кліщів треба використовувати репелент (акарицид) - спеціальний засіб від кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтесь вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на термін придатності.

"На прогулянці тримайтесь ближче до центру стежки та не заходьте в траву: саме там кліщів найбільше", - зазначається в повідомленні.

Також треба ретельно оглядати себе та близьких протягом прогулянки.

"Відчути укус кліща неможливо: від виділяє анестезуючу речовину, яка знеболює", - зауважили у ЦГЗ.

Одразу після повернення додому ще раз огляньте рідних, тварин та себе.

Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати і попрасувати. Це ж стосується речей, якими ви користувалися на прогулянці. Витрушування не допоможе позбутися кліща.

інфографіка кліщі
Центр громадського здоров’я України

Нагадаємо, що у Херсонській області підтверджено два випадки гострої інфекційної хвороби - туляремії. На неї захворіло подружжя.

Відео Чому кліщі небезпечні та як вберегтися від їхніх укусів

У період з серпня по вересень кількість укусів кліщів збільшиться. Це вже друга хвили нападу комах на людей, перша була в період з травня по червень.Щороку від укусів кліщів потерпають більше 20 тисяч українців. Майже 2 тисячі з них потім мають справу з інфекційними захворюваннями. Як вберегтися від цих небезпечних комах та не стати для кліщів вічною мішенню – знає Тарас Себастянович. Він зараз з нами на прямому зв`язку.   

Чому кліщі небезпечні та як вберегтися від їхніх укусів
Джерело матеріала
loader