Увечері п'ятниці, 21 серпня, у Чернівецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили у 208 людей, тоді як лабораторний центр опрацював 752 зразки.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповів очільник Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук.
"Останніми днями буковинці активно нехтували власною безпекою. Випадки інфікування траплялися на ринках, на курортах, у громадському транспорті і, звісно ж, під час масових гулянь, - заявив посадовець. - Тим часом, деякі госпітальні бази завантажені вже на 70%, 80% і навіть 100%".
Водночас впродовж доби на Буковині від нового захворювання одужали 42 людини.
За даними Чернівецької ОДА, в області зафіксували ще три летальні випадки серед пацієнтів із підтверженим COVID-19: у Кіцманській ЦРЛ помер 71-річний пацієнт із ішемією, кардіосклерозом та серцевою недостатністю; а в обласній лікарні померли 82-річний чоловік із серцевою патологією та 77-річний буковинець, який хворів на стенокардію напруги та цукровий діабет.
Станом на 21 серпня у буковинських лікарнях перебувають 516 людей. У 338 пацієнтів підтвердили коронавірус. Стан 45 хворих медики оцінюють як важкий. "З них у реанімаціях - 31, на апаратах штучної вентиляції легень - 3", - розповіли в облдержадміністрації.
Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилися 8 713 людей. Серед них 252 пацієнтів померли від ускладнень захворювання, тоді як 5 806 - одужали.
Як повідомлялося, Чернівці, Кіцманський та Заставнівський райони потрапили до "червоної" карантинної зони. Водночас місто Новодністровськ, а також Глибоцький, Вижницький, Герцаївський, Кельменецький, Новоселицький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький та Хотинський райони визнали "помаранчевими".
Нові правила адаптивного карантину почнуть діяти від понеділка, 24 серпня. Водночас, 21 серпня біля будівлі Чернівецької ОДА зібрався мітинг проти введення жорстких карантинних обмежень.
Нагадаємо, що кілька працівників Чернівецької обласної державної адміністрації захворіли на новий коронавірус. Водночас ОДА продовжує працювати у звичайному режимі.