Відомо, що рання вагітність (до 25 років) знижує ризик раку молочної залози більш ніж на 30%. Вчені змогли пояснити, чому так відбувається.
Каміла дос Сантос з Лабораторії в Колді Спринг витратила кілька років на вивчення захисних ефектів вагітності, пише prnewswire.
Вона виявила, що один зі способів захисту клітин молочної залози від раку у мишей після вагітності – вплив на особливо потужний ген cMYC.
Вагітність його вимикає і вмикає інший набір, який сприяє старінню. Клітини вмирають й відтворюються нові, в яких менший ризик неправильної мутації.
Вагітність допомагає зменшити ризик раку / Фото unsplash
Ще одна хитрість полягає в тому, щоб утримувати клітини молочної залози в стані "передчасного старіння" – момент в життєвому циклі клітини між смертю, життям і потенційним раком.
Це дуже важка система, але ви можете зіпсувати її. І якщо це трапляється – тоді розвивається рак. Це дозволяє нам зараз працювати над тим, щоб вберегти від цих збурень клітини,
– сказала Каміла дос Сантос.
Ці дані дають нове уявлення про можливості лікування захворювання в майбутньому і покращують способи виявлення ризику до розвитку пухлини.