9 травня телеканал «112 Україна» покаже марафон до дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Назва проєкту — «Святковий марафон на честь 75-річчя Великої Перемоги».
В анонсі на сайті каналу йдеться, що кореспонденти «112» «включатимуться з різних міст і покажуть, як 9 травня відзначають в умовах карантину».
3 березня тоді ще міністр закордонних справ, нині віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко заявив, що Україна не святкуватиме День Перемоги: «Ми, як і весь європейський континент, через 75 років, готові зрозуміти, чому сталася ця трагедія, і готові один одного пробачити».
Також у марафоні лунатимуть пісні у виконанні українських та зарубіжних (у тому числі російських) артистів.
Протягом тижня з 4 по 9 травня у вечірньому праймі показуватимуть радянські та вироблені в Україні фільми про Другу світову війну.
Із 2014 року Україна відмовилася від радянського формату святкування Дня перемоги.
Відтепер увага акцентується на вшануванні пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства.
Радянський культ війни, важливим інструментом якого був День перемоги, переведено в традицію пам’яті про солдат, які загинули за свою батьківщину, нагадування суспільству про внесок України у перемогу над нацизмом та наголосу на тому, що війна – це лихо, яке руйнує долі звичайних людей, економіку і культуру країн.
Відтоді 8 травня в Україні вшановується День пам'яті і примирення, а 9 травня — перемога над нацизмом у Другій світовій війні.
Український інститут національної пам'яті у 2016 році розробив інформаційні матеріали для ЗМІ з відзначення цих дат.
Українські телеканали програмують свої сітки мовлення по-новому, готуючи до цих днів спеціальні документальні фільми.