Громадяни України, які знайшли собі сезонну роботу за кордоном і планують туди виїхати, будуть забезпечені тестуванням на коронавірус як в тій країні, куди вони їдуть, так і по поверненню до України.
Про це на брифінгу заявив віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.
За його словами, уряд розраховує на допомогу у розбудові країни українців, що останнім часом працювали за кордоном.
"Але ми свідомі того, що запропонувати найбільш активній частині цієї робочої сили європейський рівень зарплат ми наразі не можемо, але і штучних перепон не будемо робити”, – заявив віцепрем’єр.
Пристайко додав, що завдання уряду – надати процесу відновлення працевлаштування максимальну організованість.
"Ми бачимо це наступним чином. По можливості ми очікуємо централізоване звернення урядів тих країн, які зацікавлені в наших робітниках. Ми очікуємо також гарантоване офіційне працевлаштування не менше трьох місяців. Ми розраховуємо, що від’їзд і приїзд цих груп буде скоординований і організований, можливо чартерні рейси. Обсервація, тестування та інші необхідні заходи медичної безпеки будуть забезпечені як в країнах, куди приїжджають наші робітники, так і при поверненні їх в Україну. Також ми очікуємо пакет соціального страхування, в першу чергу, медичного для наших працівників, гідний рівень утримання і заробітної плати”, – сказав віцепрем’єр.
Він висловив сподівання, що цей процес зможуть зробити максимально прозорим, спокійним і без бюрократичних перепон. "Можливо, будемо використовувати сучасні цифрові технології в цьому процесі", – додав Вадим Пристайко.
Раніше Пристайко заявив, що йому доручили вести перемовини з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт.Він не виключає організацію чартерних рейсів.
Також повідомлялося, що урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав перемовини з країнами ЄС, які хочуть офіційно запросити на сезонні роботи українських заробітчан. Для того, щоб це реалізувати, роботодавці повинні забезпечити належні умови проживання та перевезення для громадян.
Нагадаємо, що попри карантин і закриті кордони до Фінляндії спеціальними прямими чартерами, а також через Білорусь, майже щодняприбували все нові і нові заробітчани з України.
У Польщі теж заявили, що готуються організовувати чартерні рейси для українців, аби ті їхали на роботу навіть під час карантину.
Однак, Міністерство закордонних справ України заявляло, що вважає нелогічним вивезення українських робітників до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі.