Пом’якшення карантину в Україні можливе лише від 1 травня.
Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Якщо буде зафіксовано динаміку зменшення захворюваності, то лише в травні ми почнемо вести розмову про можливе послаблення карантинних заходів.
Це точно не буде зроблено від 14 квітня, як було розповсюджено в деяких фейкових інформаціях, яка розішлась по інформаційних каналах в Україні.
Протягом квітня ми не відступимо від того карантинного режиму, який був запроваджений і буде провадитись до встановленого 24 квітня і, можливо, скоріш за все, буде продовжений до початку травня місяця.
В травні, за умов позитивної динаміки, ми запустимо економіку України за визначеним планом", - зазначив очільник Кабміну.
Прем’єр знову наголосив, що Україна не може собі дозволити два-три місяці не працювати, тож від травня будуть поступово впроваджуватись відповідні заходи.
"План буде додатково повідомлений урядом.
Кожен буде знати свою роль, час і місце, коли він почне ходити на роботу, повноцінно працювати, які будуть соціальні стандарти в нас в травні місяці - масковий режим, соціальні дистанції, розтермінування початку і кінця робочого часу.
Над всіма цими завданнями зараз уряд напружено працює", - повідомив Шмигаль і закликав не вірити фейкам.
Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.
Але це не стосується заходів державної необхідності.
Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони.
Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено.
Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня.
3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19.
Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області.
Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії.
Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом.
Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.
Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях.
Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.
Приєднуйтеся до ТСН.
ua у Telegram!.