Вищий антикорупційний суд закрив кримінальну провадження щодо колишнього прокурора Генеральної прокуратури Костянтина Кулика за звинуваченням у незаконному збагаченні у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за цей злочин.
«Закрили у зв'язку з неконституційністю норми, за якою його притягували до відповідальності й направляли справу в суд», - сказав він.
За його словами, рішення було прийнято 2 квітня.
Кулик звинувачувався у скоєнні злочину за частиною 2 статті 368-2 Кримінального кодексу (незаконне збагачення).
Суди близько року не могли закрити справу Кулика.
Зазначимо, Національне антикорупційне бюро вважає рішення Конституційного Суду про скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення кроком назад в антикорупційній реформі.
Раніше ексдепутат Ради Сергій Лещенко повідомив, що Кулик працевлаштовується й оформляє документи в СБУ.
Натомість СБУ заперечує працевлаштування експрокурора Кулика.
Наприкінці листопада 2019 року тодішній генеральний прокурор Руслан Рябошапка повідомив, що з 1 січня «відомий на весь світ» прокурор Костянтин Кулик не буде працювати в ГПУ оскільки не пройшов переатестацію.
Кулик став широко відомий, коли наприкінці березня минулого року, перебуваючи на посаді заступника голови департаменту міжнародно-правової співпраці ГПУ нібито висунув підозри представникам оточення президента Петра Порошенка.
У ГПУ спростували це і викликали його на допит.
Тодішній президент Петро Порошенко заявляв, що Кулик «отримав наказ» від олігарха Ігоря Коломойського звинуватити його у втручанні у «справу Курченко».
До переїзду в Київ Костянтин Кулик працював слідчим прокуратури Харкова і області, був знайомий з Євгеном Жиліним, творцем терористичної організації «Оплот».
В 2016 році Кулику пред'явили звинувачення в незаконному збагаченні на суму 2,8 млн грн.
Зокрема, на матір прокурора і мати його дітей Ірину Німець оформлено ряд об'єктів нерухомості в центрі Києва.