Військовий прокурор сил Антитерористичної операції.
Костянтин Кулик — одна з найзагадковіших і найскандальніших фігур. У відкритих джерелах не представлена його біографія. Можливо, є що приховувати...
Як дізналися журналісти, сім'я Кулика вже давно водить тісну дружбу з родиною Анатолія Матіоса, глави Генпрокуратури. Згідно з деякими джерелами, до 2015-го року Костянтин Кулик працював у правоохоронній системі. У 2004-му році він переїхав до Києва.
Після Євромайдану Кулик претендував на посаду в НАБУ, але отримати роботу антикорупціонера йому не вдалося. У зв'язку з цим Костянтин подав відразу 3 судові позови, але справу так і не виграв.
У 2015-му році він зайняв пост військового прокурора в зоні АТО. При цьому більшу частину часу Кулик проводив у Києві або у батьків у Харкові. Через 2 роки він перейшов на аналогічну посаду в Генпрокуратуру України.
Особисте життя
Про дружину Костянтина Кулика не представлена інформація. Відомо, що у прокурора є четверо дітей: дочки Аліса-Олександра, Анастасія та Ніна, а також син Георгій.
Скандали
Як повідомляють в ЗМІ, Костянтин Кулик є другом Євгена Жиліна, колишнього правоохоронця, який перейшов на бік сепаратистів. Він також перебуває в організації «Оплот». Раніше Кулик і Жилін займалися кришуванням компанії «Слони». Вони прикривали нелегальні фінансові схеми підприємства та усували його конкурентів.
Варто відзначити, що війна на Донбасі не розірвала дружні зв'язки Кості та Жені. Коли Кулик прибуває в зону АТО, він нерідко проводить час у привітній компанії Жиліна.
З чуток, під час Євромайдану Костянтин і Євген фінансували тітушок.
Згідно з деякими даними, будучи військовим прокурором, Костянтин Кулик кришував контрабанду на Сході України.
У 2016-му році проти Костянтина було порушено справу за фактом незаконного збагачення. Як з'ясували слідчі, протягом півтора року Кулик придбав майно на суму, що перевищує його зарплату за 5 років. Суд тимчасово відсторонив прокурора Костянтина Кулика від займаної посади. Але незабаром Кулик успішно оскаржив це рішення і відновився на посаді.
У деяких ЗМІ повідомлялося, що Костянтин Кулик має тісні зв'язки з колишнім главою Генпрокуратури Віктором Шокіним і екс-військовим прокурором Анатолієм Матіосом.
Наприкінці березня 2019-го року Генпрокуратура України завершила розслідування проти Сергія Курченка, кишенькового банкіра «Сім'ї» Януковича. Як повідомив Костянтин Кулик, до схем Курченко причетні 98 осіб. Серед них є наближені до Петра Порошенка, а саме: екс-глава АПУ Борис Ложкін, екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарева, а також заступник голови АПУ Олексій Філатов, якого називають головним куратором судової системи. У списку підозрюваних також присутні Костянтин Стеценко і Макар Пасенюк, співвласники інвестиційної компанії «ICU». Ця фірма управляє бізнесом Петра Порошенка.
Фігурантам справи інкримінуються відмивання коштів, незаконне привласнення чужого майна та організація злочинної групи.
Як тільки ЗМІ розтиражували цю інформацію, прес-служба Генпрокуратури опублікувала офіційне повідомлення. За словами представників ГПУ, звинувачення проти вищеописаних осіб висунуті з процесуальними порушеннями. На цій підставі так звані фігуранти справи не можуть вважатися підозрюваними.
Сам же Костянтин Кулик повідомив журналістам, що після публікацій результатів слідства став жертвою переслідувань з боку співробітників ГПУ. За словами прокурора, невідомі вночі викрали з його кабінету матеріали справи. Він також повідомив, що Генпрокуратура планує обшуки в його будинку і подальший арешт.
У ЗМІ повідомляють, що не так давно Костянтин Кулик подорожував до Ізраїлю. Сам прокурор пояснив: поїздка мала медичний характер. Його дочці було потрібне лікування. Журналісти відзначають: в Ізраїлі Костянтин Кулик зустрічався з Ігорем Коломойським.
Пізніше Костянтин заявив на прес-конференції, що події, розгорнуті проти нього, викликані втручанням Петра Порошенка.
Статок
Згідно з декларацією за 2018-й рік, заробіток прокурора Кулика склав 661 236 грн. 300000 грн йому подарувала Світлана Василівна Кулик, один з топ-менеджерів «Укроборонпрому». Ще 452 грн Костянтин тримає в «ПриватБанку». У готівці він зберігає 15000 грн.
Родині Кулика належать 2 земельні ділянки та 3 квартири.
Костянтин Кулик катається на автомобілі «Mercedes-benz S600» (1998-го року випуску).
Варто зазначити, що прокурор не задекларував свою дружину.