Аптеки, що не долучаться до програми «Доступні ліки», можуть втратити ліцензію - Нацслужба здоров'я
Про це в телеетері заявила голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Гусак нагадала, що з 1 липня внесено зміни в ліцензійні умови, і всі аптеки, які мають ліцензію на реалізацію лікарських засобів, зобов’язані бути учасниками програми «Доступні ліки».
«Держлікслужба має проводити перевірки щодо дотримання ліцензійних умов. Я розумію, що першочергово ті аптеки, які не приєдналися, швидше за все отримають припис щодо швидкого усунення цього порушення. Але з огляду на те, що це є ліцензійною умовою, окремі аптеки можуть втратити ліцензію, якщо вони не стануть учасниками програми «Доступні ліки», - сказала вона.
За словами голови НСЗУ, на сьогодні в електронній системі охорони здоров’я зареєстровані 3154 суб’єкти господарювання, які мають ліцензію на відпуск лікарських засобів.
«Близько 1966 з них уже є учасниками програми «Доступні ліки» і більше 1700 уже відпустили мінімум перший електронний рецепт для пацієнтів з лікарськими засобами програми. Ми бачимо безпрецедентну кількість місць відпуску за програмою «Доступні ліки», що становить більш як 16,5 тисячі», - зазначила Гусак.
Як повідомлялося, програма реімбурсації «Доступні ліки» спрямована на зменшення витрат пацієнтів на лікарські засоби та медичні вироби. До програми входять лікарські засоби, які застосовуються для лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, діабету II типу та бронхіальної астми, діабету I типу, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, при розладах психіки та поведінки, хворобі Паркінсона.
У 2024 році програмою "Доступні ліки" скористалася рекордна кількість пацієнтів - понад 2,47 мільйона. У 2025 році заплановане фінансування програми "Доступні ліки" становить понад ₴6,6 мільярда.
Фото ілюстративне: apteka.ua

