Повернення призову підтримують майже три чверті німців
Повернення призову підтримують майже три чверті німців

Повернення призову підтримують майже три чверті німців

Німецьке суспільство переймається спроможністю країни захиститися у випадку збройного конфлікту та вважає за правильне збільшити армію.

Такими є результати нового опитування DeutschlandTrend для телекомпанії ARD, передає Укрінформ.

Більшість німців із занепокоєнням стежать за дебатами про «військову готовність», про загрозу атак Росії на країни-члени НАТО, необхідні системи озброєння та новий план країн НАТО щодо збільшення своїх витрат на оборону до п'яти відсотків валового внутрішнього продукту.

57 відсотків заявили, що їх «лякає, як легковажно в Німеччиніобговорюється військова готовність».

Водночас майже двоє з трьох громадян визнають: «Німеччина повинна стати військово готовою, щоб забезпечити мир у Європі». Бундесвер наразі має близько 180 тисяч солдатів, міністр оборони Борис Пісторіус вважає, що для досягнення цілей НАТО потрібно надати до 60 тисяч додаткових солдатів. Три чверті німців підтримують це і кажуть: «Німеччина терміново потребує більше солдатів для захисту країни в надзвичайних ситуаціях».

Повернення до системи призову підтримують 73 відсотки опитаних. Більшість респондентів, до того ж, заявили, що хотіли б військового обов'язку для чоловіків і жінок. Трохи менш як чверть (23 відсотки) не хочуть повернення до призову (який було скасовано з 2011 року). Найнижчою є і підтримка призову серед молоді віком від 18 до 34 років.

Зростання витрат на оборону створює тиск на видатки в інших сферах, і серед громадян зростає відчуття несправедливості. Шість із десяти німців (60 відсотків) наразі вважають, що в Німеччині все «досить несправедливо» (це на три пункти більше, ніж безпосередньо перед федеральними виборами в лютому).

Серед пунктів невдоволення респонденти найчастіше називали розрив між багатими та бідними (22 відсотки), надмірно високий та нерівний податковий та соціальний тягар (13 відсотків), недостатній розрив між заробітною платою та соціальними виплатами (13 відсотків), а також «пільгове ставлення до іноземців/шукачів притулку» (11 відсотків).

У питанні політичних уподобань з’ясувалося, що Соціал-демократична партія продовжує стрімко втрачати популярність і має наразі лише 13 відсотків підтримки. «Зелені», якби вибори відбулися ближчими вихідними, отримали б 12 відсотків, Ліва партія - 10 відсотків. «Альтернативу для Німеччини» схвалюють 23 відсотки, консервативний блок ХДС/ХСС - 30 відсотків, а їхній лідер, канцлер Фрідріх Мерц має на сьогодні рейтинг задоволеності 42 відсотки.

У рамках ARD DeutschlandTrend інститут дослідження громадської думки infratest dimap опитав 1312 людей з правом голосу у ФРН у період з 30 червня по 2 липня 2025 року.

Теги по теме
Германия
Источник материала
loader
loader