/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa3e3df9dba8c42b7ffa21ed239b0c2fb.jpg)
Симптоми, які не можна ігнорувати в спеку
Якщо довго гуляти або працювати в спеку, відчуття спочатку подібне до легкої втоми. Ви можете відчувати слабкість, головний біль, нудоту, та якщо не відреагувати вчасно, це може перерости в теплові ураження. Про наслідки теплового удару розповідає 24 Каналз посиланням на Cleveland Clinic.
Небезпека перегрівання організму
У деяких людей з'являються м'язові судоми після тренування на сонці. У когось може проявитись висипка через надмірне потовиділення. А у важчих випадках людина може раптово втратити орієнтацію, почати марити або навіть знепритомніти.
Часто під час перегрівання тіло перестає пітніти, хоча здається гарячим. Шкіра – суха, пульс – пришвидшений, а дихання – поверхневе.
Якщо і далі не реагувати на перегрівання, може статись небезпечний тепловий удар – температура в організмі може піднятись до 40 градусів, при такому стані людина плутається в словах, може знепритомніти. Тоді без швидкої не обійтися, адже існує ризик серйозних ускладнень, як от уражень мозку, печінки або нирок.
Важливо. Навіть за 20 хвилин перебування в такому стані, без доступу води та тіні, можна дійти до критичних ситуацій. Ті, хто працює на вулиці, літні люди, діти та хворі – ризикують найбільше.
Щоб уберегтися:
- не бігати при +30 градусів,
- пити впродовж дня більше, ніж зазвичай,
- обирати легкий одяг світлих кольорів,
- якщо перебуваєте на вулиці тривалий час, заходьте в прохолоду хоча б один – два рази на годину.

