Банани на межі зникнення через зміни клімату
Банани на межі зникнення через зміни клімату

Банани на межі зникнення через зміни клімату

Банани на межі зникнення через зміни клімату

Кліматична криза загрожує існуванню бананів.

До 2080 року близько 66% земель, на яких зараз вирощують банани в Латинській Америці та країнах Карибського регіону, можуть стати непридатними для цього, пише The Guardian із посиланням на дослідження Christian Aid.

Зазначається, що зростання температури, збільшення кількості стихійних лих і поширення шкідників завдають серйозної шкоди країнам-експортерам бананів — таким як Гватемала, Коста-Ріка та Колумбія.

Банан — це не лише найуживаніший фрукт у світі, а й одна з найважливіших продовольчих культур, що поступається лише пшениці, рису та кукурудзі. Понад 400 млн людей отримують від них значну частину щоденної норми калорій — від 15% до 27%.

При цьому 80% світового бананового експорту припадає саме на Латинську Америку та Карибський регіон — один із найвразливіших до кліматичних катаклізмів.

Кліматична криза безпосередньо шкодить умовам вирощування та сприяє поширенню грибкових захворювань, які вже знищують урожаї та засоби до існування.

Дослідники закликали багаті країни-забруднювачі, які несуть найбільшу відповідальність за кліматичну кризу, терміново відмовитися від викопного палива та виконати свої зобов’язання щодо надання фінансування, щоб допомогти виробникам адаптуватися до зміни клімату.

Источник материала
loader
loader