/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F28fe2f3e60599e34334a30e367f7f2a7.jpg)
Вчені оголосили про народження першої дитини, зачатої за допомогою роботів і ШІ
Вперше в історії медицини народилася дитина після запліднення за допомогою повністю автоматизованої системи інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїдів (ІКСІ).
Це досягнення означає великий стрибок у галузі екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), де автоматизація та штучний інтелект (ШІ) швидко змінюють клінічну практику.
Раніше для ІКСІ кваліфікований ембріолог за допомогою голки вводив одну сперматозоїдну клітину в зрілу яйцеклітину.
Однак нова система вивела цей процес з-під контролю людини. Платформа на основі штучного інтелекту автоматизує всі 23 етапи стандартної процедури ІКСІ.
Розробка вчених інтегрує сучасну робототехніку та технологію штучного інтелекту для виконання найчутливіших завдань у сфері мікроін’єкцій. Завдяки вдосконаленим алгоритмам, ШІ контролює не лише ін’єкцію. Він також використовує лазери для точного відбору і знерухомлення сперматозоїдів і спрямовує їх в яйцеклітину з точністю, що значно перевищує людські можливості.
У випадку, що призвів до цих історичних пологів, у дослідженні брала участь 40-річна жінка, яка раніше зазнала невдачі під час спроби ЕКЗ. П’ять донорських яйцеклітин запліднили за допомогою автоматизованої системи ІКСІ, а три — традиційним методом, яку виконував персонал клініки.
Дистанційно керована автоматизована процедура зайняла трохи менш як десять хвилин на одну яйцеклітину.
З п’яти яйцеклітин, запліднених за допомогою автоматизованої системи, чотири розвинулися нормально. Бластоцисту, створену за допомогою роботизованої ін’єкції, заморозили і пізніше перенесли назад в матку пацієнтки. Вагітність протікала без ускладнень і завершилася народженням здорового хлопчика.

