Приховані віруси в ДНК можуть допомогти боротися з раком нирок
Приховані віруси в ДНК можуть допомогти боротися з раком нирок

Приховані віруси в ДНК можуть допомогти боротися з раком нирок

Вчені виявили, що сплячі вірусні гени можуть реактивуватися при раку нирки, викликаючи імунну відповідь, відкриваючи новий потенціал для імунотерапії. Дослідники Dana-Farber виявили, що у світлоклітинному нирково-клітинному раку, найпоширенішому типі раку нирки, сплячі вірусні гени, вбудовані в геном людини, можуть реактивуватися. Після активації ці гени виробляють вірусні білки, які можуть змусити імунну систему розпізнавати рак і атакувати його.

Ці вірусні гени є залишками давніх вірусних інфекцій, які стали частиною ДНК людини протягом еволюційного часу. Хоча більшість залишається неактивною, деякі можуть бути пробуджені за певних умов, що призводить до виробництва вірусоподібних білків. Це дослідження показало, що коли ген супресора пухлини VHL інактивується мутацією – ознакою світлоклітинних клітин нирковоклітинного раку – ці віруси в нашому геномі (так звані ендогенні ретровіруси) з більшою ймовірністю вироблятимуть свої білки, і що цей процес керується людським білком під назвою HIF2, який є надлишковим, коли VHL руйнується.

Стимуляція імунної атаки

Команда також виявила, що ракові клітини розбивають ці вірусні білки на фрагменти та представляють їх на поверхні клітин у вигляді прапорців, які можуть стимулювати імунну відповідь. Додаткові тести на зразках людей і мишей показують, що ці прапорці можуть бути виявлені імунними клітинами, які називаються Т-клітинами, і справді стимулюють імунну відповідь проти раку.

Докази свідчать про те, що рак нирки, на відміну від більшості інших форм раку, іноді усувається імунною системою. Як саме, не зовсім зрозуміло. Це дослідження свідчить про те, що імунна система може здійснити атаку на ракові клітини, які через наявність мутацій, що викликають рак, містять фрагменти ендогенних ретровірусних білків на своїй поверхні.

Читайте також -  Вчені представили рішення для боротьби з дефіцитом вітаміну B12

Це відкриття вказує на потенціал для дослідження нових способів використання ендогенних ретровірусів у розробці нових імунотерапій.

Источник материала
loader
loader