У Мінсоцполітики розповіли про проєкти соціальної адаптації ветеранів і допомоги їхнім родинам
У Мінсоцполітики розповіли про проєкти соціальної адаптації ветеранів і допомоги їхнім родинам

У Мінсоцполітики розповіли про проєкти соціальної адаптації ветеранів і допомоги їхнім родинам

Мінсоцполітики разом із громадами впроваджує проєкт із надання послуг із соціальної адаптації ветеранам та їхнім родинам.

Про це на експертному форумі «Психічне здоров’я нації та реабілітація військових і цивільних під час війни: спільна справа держави, бізнесу та громадянського суспільства», який відбувся в Укрінформі, сказала перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак.

"Ми почали розвивати разом із місцевими громадами ще один важливий проєкт із надання послуг соціальної адаптації для ветеранів та їхніх родин. Ця послуга двоскладова. На першому етапі ветерана, його родину під кураторством психолога відправляємо в рекреаційний заклад для того, щоб допомогти ветерану або діючому військовому після повернення з фронту віднайти звʼязок, навчитися знову взаємодіяти з власною родиною. Оскільки родина - це найперший осередок, який може допомогти ветерану", - розповіла Марчак.

Вона додала, що така послуга вже впроваджується в багатьох областях.

"Ми запрошуємо і бізнес, і громади долучатися, розповсюджувати цю послугу, ми можемо робити тристороннє партнерство. І замість конкуренції, коли всі роблять одне й те саме, нам варто консолідувати зусилля, коли держава фінансує послугу, місцева громада фінансує комунальні послуги, зарплати, а бізнес фінансує, наприклад, модернізацію приміщень. Або інша конфігурація, але у форматі співфінансування", - сказала Марчак.

Як зазначила на круглому столі заступниця міністра у справах ветеранів Юлія Кіріллова, згідно з дослідженнями Мінветеранів, перше, що турбує захисників та захисниць - це доля їхніх родин у разі їх поранення або загибелі в той час, коли вони перебувають на військовій службі, далі - це гідний соціальний пакет, підтримка в перехідному періоді, коли вони звільняються з військової служби.

Кіріллова нагадала, що в Україні вже діють програми з підтримки фізичного та ментального здоровʼя ветеранів.

"Ми створили реєстр надавачів психологічних послуг і оплачуємо вартість цих послуг з реабілітації для наших ветеранів, членів їхніх родин. Власне, надавачі послуг можуть подати заяву і бути включеними до реєстру надавачів послуг, який буде оприлюднено і є оприлюднено на сайті Міністерства. Ветеран, ветеранка або члени їхніх родин можуть обрати цього надавача послуг, укласти з ним угоди. Міністерство у справах ветеранів відшкодує вартість таких послуг", - сказала Кіріллова.

Також, нагадала заступниця міністра, стартує пілотний проєкт із надання розширеного переліку медичних послуг для ветеранів на первинній ланці медичної допомоги.

"Це пов'язано із загостренням або набуттям якихось хронічних хвороб. І, власне, ця цільова категорія потребує більш ширшого комплексного огляду і догляду у сімейного лікаря. Тобто це більше різних досліджень, аналізів, більше консультацій, довший час консультації", - зазначила Кіріллова.

Як повідомляв Укрінформ, голова Федерації профспілок Григорій Осовий заявив, що мережа санаторно-курортних закладів Федерації, може працювати на відновлення ветеранів.

 Фото: koda.gov.ua

Теги по теме
Здоровье помощь
Источник материала
loader
loader