Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху
Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху

Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху

Ще підлітком Білл Ґейтс навчився головного принципу успіху: перетворювати випробування на можливості, як це сталося під час складного походу, пише Inc. Розповідаємо деталі.

Що сталося

Ще до того, як Білл Ґейтс став мільярдером і філантропом, він уже мав унікальну здатність перетворювати складні виклики на можливості.

У своїй книзі Source Code, яка вийшла 4 лютого, Ґейтс згадує, як у підлітковому віці разом зі скаутами вирушив у складний похід у горах Вашингтону. Він сумнівався, чи варто йти, але не хотів виглядати боягузом перед друзями. Важкі умови — глибокий сніг, холод і виснажливі переходи — змушували його жалкувати про рішення, але замість того, щоб скаржитися, він знайшов спосіб використати час із користю.

Під час походу Ґейтс подумки працював над написанням компактної версії мови програмування BASIC для нового комп’ютера в його школі. У ті роки пам’ять комп’ютерів була обмеженою, тому оптимізація коду мала величезне значення. Відволікшись від холоду і втоми, він витратив ці довгі години на пошук способів, аби зробити свій код максимально ефективним.

Ось три якості, які допомогли йому досягти успіху:

  • Готовність долати складнощі. Білл Ґейтс знав, що похід буде виснажливим, але все одно вирішив йти. Він розумів, що вихід із зони комфорту допомагає зростати. «Ця здатність розвиває мозок, і неважливо, що саме ви обираєте — фізичний виклик, як у мене, або щось зовсім інше, наприклад, імпровізацію на сцені», — зазначає він. Дослідження підтверджують: коли ми змушуємо себе робити щось складне, це покращує когнітивні функції.
  • Вміння знаходити спокій у власних думках. Ґейтс — інтроверт і вважає це перевагою. «Я добре працюю наодинці й можу глибоко зануритися в проблему», — каже він. Але це вміння можна розвинути, навіть якщо ви екстраверт. Для цього варто практикувати медитацію, проводити час на природі без гаджетів, займатися творчістю чи просто вести щоденник. Це допомагає навчитися бути щасливим і спокійним без зовнішніх стимулів.
  • Перетворення труднощів на можливості. Ґейтс не просто терпів важкий похід — він використав його з користю. «Я міг написати великий, громіздкий код, але в поході мав час зробити його кращим. Це була найкраща програма, яку я коли-небудь писав», — згадує він. Успішні люди вміють навіть у складних ситуаціях знаходити шанс для розвитку.

Источник материала
loader
loader