Понад 170 жителів окупованих та прифронтових територій України звернулися на гарячу лінію «Східного варіанта» у 2024 році
Понад 170 жителів окупованих та прифронтових територій України звернулися на гарячу лінію «Східного варіанта» у 2024 році

Понад 170 жителів окупованих та прифронтових територій України звернулися на гарячу лінію «Східного варіанта» у 2024 році

Після деяких звернень громадян на гарячу лінію HelpPrint команда видання залучала експертів для детального роз’яснення порушених питань, а згодом надавала людям чіткі інструкції щодо дій у конкретних ситуаціях.

Понад 170 жителів окупованих та прифронтових територій України звернулися на гарячу лінію онлайн-медіа «Східний варіант» у 2024 році. Про це повідомила пресслужба видання.

Протягом року люди з ТОТ найчастіше зверталися через чатбот із запитаннями щодо евакуації та виїзду автомобілем, виїзду дитини з окупації, збереження української пенсії на окупованій території, оформлення свідоцтва про смерть особи на ТОТ, пошуку людей, вступу абітурієнтів до українських вишів та можливості отримання компенсації за житло для переселенців із ТОТ.

Крім того, на гарячу лінію зверталися мешканці прифронтових територій та громадяни, які вже виїхали з ТОТ чи зон бойових дій. Переважно їхні питання стосувалися пошуку гуманітарної або медичної допомоги, отримання правозахисної підтримки та оформлення документів.

Команда «Східного варіанту» долучила до ініціативи громадські організації, до яких скеровує запитувачів у разі потреби. Серед них — громадська організація Helping to Leave, благодійний фонд «Схід СОС», громадська організація «Донбас СОС», благодійний фонд «Право на захист» та Центр прав людини Zmina.

Після деяких звернень команда видання залучала експертів для детального роз’яснення порушених питань, а згодом надавала людям чіткі інструкції щодо дій у конкретних ситуаціях.

Також у чатботі гарячої лінії HelpPrint відтепер працюють Google Forms, в яких можна повідомити новину або ж розповісти свою історію з ТОТ. Завдяки зверненням команда вже мала змогу поширити анонімно, зокрема, свідчення про злочини російських окупантів та спогади з блокадного Маріуполя.

Фото: «Східний варіант»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
война
Источник материала
loader
loader