Після вилучення «військового» ПДФО місцеві бюджети отримали за 2024 рік більше коштів, ніж роком раніше - ОП
Після вилучення «військового» ПДФО місцеві бюджети отримали за 2024 рік більше коштів, ніж роком раніше - ОП

Після вилучення «військового» ПДФО місцеві бюджети отримали за 2024 рік більше коштів, ніж роком раніше - ОП

Після вилучення «військового» ПДФО місцеві бюджети змогли за 2024 рік отримати більше надходжень, ніж у 2023 році, коли цей податок ще залишався в регіонах.

Про це повідомив у Фейсбуці заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита, передає Укрінформ.

«У 2023 році місцеві бюджетизібрали 441,9 млрд грн, з яких на «військовий» ПДФО припало 78,4 млрд грн. За 2024 рік регіони вже без цієї статті зібрали 451 млрд грн, що на 9 млрд грн більше, ніж роком раніше», – навів дані посадовець.

Після вилучення «військового» ПДФО місцеві бюджети отримали за 2024 рік більше коштів, ніж роком раніше - ОП - Фото 1

За його словами, основними чинниками збільшення надходжень стали детінізація, ефективна релокація та застосування нових інструментів економічного розвитку територій, зокрема індустріальних парків тощо.

«Це конкретний результат, здобутий у надскладних умовах війни, який вже зараз покращує життя людей і демонструє світовій спільноті ефективність української реформи децентралізації. У 2025 році разом із регіонами, громадами та бізнесом продовжимо роботу зі зміцнення економіки й посилення спроможності на місцях», – зазначив Микита.

Після вилучення «військового» ПДФО місцеві бюджети отримали за 2024 рік більше коштів, ніж роком раніше - ОП - Фото 2

Він також повідомив, що взяв участь у засіданні РНБО під головуванням Президента Володимира Зеленського. За інформацією заступника керівника ОП, окрему увагу під час засідання було приділено фінансовій стійкості та дисципліні. Зеленський доручив врегулювати дисбаланс імпорту й експорту.

Як повідомлялося, за даними Міністерства фінансів, у 2024 році до загального фонду місцевих бюджетів надійшло близько 451 млрд грн, що на 24,1% перевищує показник 2023 року. Основними джерелами доходів загального фонду місцевих бюджетів стали: податок на доходи фізичних осіб – 257,5 млрд грн, єдиний податок – 69,1 млрд грн, плата за землю – 39,3 млрд грн, акцизний податок – 27,8 млрд грн, податок на прибуток підприємств – 27,1 млрд грн та податок на нерухоме майно – 10,7 млрд грн.

Найбільший приріст доходів зафіксовано у місті Києві (+36,8%) та в областях: Миколаївській (+29,5%), Закарпатській (+27,5%), Київській (+27,2%), Волинській (26,1%) та Вінницькій (+25,1%).

За 2024 рік до загального фонду державного бюджету України надійшло 2177 млрд грн, при цьому кожна дев’ята гривня – від податку на доходи фізосіб та військового збору.

У листопаді 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України». Змінами до Бюджетного кодексу передбачено перенаправлення ПДФО, сплаченого військовослужбовцями, із місцевих бюджетів до державного.

Фото: Віктор Микита/Фейсбук

Теги по теме
Деньги СНБО Бюджет
Источник материала
loader
loader