Про це повідомила Кропивницька міська рада у Фейсбуці, передає Укрінформ.
У Кропивницькому4 лютого в останню путь провели п’ятьох воїнів - сержанта ЗСУ Романа Малика, старшого сержанта ЗСУ Максима Очеретька, капітана поліції Сергія Резніченка, старшого лейтенанта поліції Дениса Хлистуна, старшого солдата ЗСУ Артема Сіваченка.
Роман Малик народився 1 травня 1988 року у селі Дружелюбівка Добровеличківського району Кіровоградської області. З перших днів повномасштабного вторгнення, з 26 лютого 2022 року, став до лав ЗСУ. Пройшов курс підготовки сержантського складу у Великій Британії. Повернувшись до України служив командиром бойової машини механізованого відділення. Пройшов найгарячіші напрямки бойового зіткнення - Херсонський та Донецький. За поданням командування був нагороджений медаллю «За хоробрість в бою», почесною відзнакою 61 окремої механізованої бригади - нагрудним знаком «Воля назавжди», мав статус ветерана війни - учасника бойових дій.
Роман Малик загинув 28 лютого 2024 року поблизу населеного пункту Орлівка Покровського району Донецької області. Майже рік він вважався зниклим безвісти. Рідні сподівалися побачити його серед живих. Але ДНК-експертиза підтвердила загибель воїна. Йому було 35 років.
Максим Очеретько народився 1 липня 1991 року у Кропивницькому. У період із 2015 по 2018 рік брав участь в антитерористичній операції у Донецькій та Луганській областях, обіймав посаду головного сержанта командира міномета мінометного розрахунку роти вогневої підтримки. За виявлену мужність та героїзм Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
У березні 2022 року став до лав Збройних Сил України. У складі загону спеціального призначення брав участь у бойових діях на Ізюмському напрямку та в районі населених пунктів Бахмут, Часів Яр, Мар’їнка та Авдіїївка. При виконанні чергового бойового завдання Максим Очеретько отримав контузію. У 2023 році пройшов навчання на оператора комплексу розмінування. Далі - служив на посаді головного сержанта взводу розмінування інженерно-саперного батальйону. Займався розмінуванням Херсонської області.
Максим Очеретько загинув 26 січня 2025 року. Йому було 33 роки.
Сергій Резніченко народився 30 червня 1993 року у Кропивницькому. У 2016 році прийшов на службу в батальйон патрульної поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області. Потім служив у Департаменті патрульної поліції на різних посадах: був інспектором роти батальйону управління патрульної поліції у Кропивницькому, інспектором взводу тактико-оперативного реагування управління патрульної поліції, а з 2024 року інспектором роти домедичної допомоги полку поліції особливого призначення патрульної поліції «Хижак -1».
З вересня 2023 року виконував службові обов’язки на найгарячіших напрямках російсько-українського фронту - спочатку в Донецькій області, потім на Сумському напрямку. За час служби нагороджений відзнакою Головнокомандувача Збройних Сил України «Срібний хрест».
Сергій Резніченко загинув 31 січня 2025 року поблизу населеного пункту Юнаківка Сумської області під час виконання завдань необхідних для забезпечення оборони України. Йому був 31 рік.
Денис Хлистун народився 22 квітня 1993 року у Кропивницькому. Із 2016 по 2017 рік проходив службу в Національній Гвардії України в місті Запоріжжі на посаді старшого навідника. У 2018 році прийшов на службу в Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту поліції.
Денис Хлистун у вересні 2023 року добровільно пішов служити інспектором роти домедичної допомоги полку поліції особливого призначення патрульної поліції «Хижак - 1» Департаменту патрульної поліції. Виконував службові обов’язки в Донецькій області, потім був переведений на Сумський напрямок. За час служби нагороджений пам’ятним знаком «За бойову роботу та захист Українського народу ІІ ступеня» департаменту патрульної поліції.
Денис Хлистун загинув 31 січня 2025 року поблизу населеного пункту Юнаківка Сумської області. Його життя обірвалося у 31 рік.
Артем Сіваченко народився 5 березня 1988 року у Кропивницькому. З початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України, у березні 2022 року став до лав Збройних Сил України, у складі 57 окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Служив старшим майстром ремонтної майстерні артилерійського озброєння ремонтної роти.
За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та самовідданість при виконанні завдань Артема Сіваченка відзначили грамотою командування частини, медаллю «За оборону України», нагрудним знаком «Народжені в боях», він одержав звання старшого солдата, мав статус ветерана війни - учасника бойових дій.
Старший солдат Артем Сіваченко з позивним «Санта» загинув 23 серпня 2024 року поблизу населеного пункту Веселе Ізюмського району Харківської області. П’ять місяців він вважався зниклим безвісті. У січні 2025 року ДНК-експертиза підтвердила загибель воїна. Йому було 36 років.
Як повідомляв Укрінформ, у Хмельницькій області пройшла церемонія прощання із загиблими на війні з РФ поліцейськими Валентином Медвідем та Русланом Буровим.
Фото: Кропивницька міськрада, Facebook