Про це заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добосердов у етері Українського Радіо, інформує Департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України, передає Укрінформ.
«Є два випадки, коли припиняється статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Перший – коли встановили місцезнаходження живої особи, яка вільна в своїх діях. Зокрема, це, наприклад, військові, які повернулися з полону. Або особи, які змогли виїхати до третіх країн і вони дійсно вільні», - сказав він.
За його словами, другим випадком припинення цього статусу для людини є ідентифікація особи у тілі (останках), коли за результатами розслідування, проведення певних експертних досліджень, слідчий або прокурор виносить процесуальне рішення щодо ідентифікації тіла загиблого.
Добросердов поінформував, що в усіх інших випадках інформація про особу знаходиться у Реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
«Це може бути, наприклад, рішення суду про оголошення особи померлою, або повідомлення про перебуванні в полоні. На жаль, є випадки, коли було підтвердження про особу, яка перебувала в полоні, а потім тіло цієї людини надходило при репатріації», - додав уповноважений.
Як повідомлялося, у МВСзаявили про створення Єдиного центру ідентифікації тіл.