Такі маленькі кімнати робили лише з однією метою. Про це далі повідомляє 24 Канал.
Чому кухні у хрущовках такі маленькі
Сімейна вечеря на кухні у хрущовці була справжнім викликом, адже поміститися у кімнаті площею всього 5 – 6 квадратних метрів не так просто. Приготування їжі та й кожен рух у настільки маленькому просторі – це справжнє мистецтво.
Чому ж кухні, та й загалом хрущовки, були настільки малими? Відповідь на це лише одна – історія. Річ у тім, що у 1920-х роках країна оговтувалася від громадянської війни, у 1930-х роках будівництво багатоквартирних будинків не було настільки поширеним явищем, згодом почалася Друга світова війна, довгий післявоєнний період і лише у 1960-х роках масово почали зводити багатоквартирні будинки.
Тоді й почали з'являтися ті самі хрущовки. Тоді радянська влада мала лише одну мету – дати дах над головою якомога більшій кількості своїх громадян. У перших радянських будинках навіть могло не бути кухні, бо громадяни мали "працювати на благо держави".
Кухня у хрущовці / Фото Unsplash
Після Другої світової війни виснажений СРСР не міг дозволити будівництво сталінок, як раніше. Витратити на будівництво скоротили на максимум. Ліфти, підвали, сміттєпроводи – все прибрали. Натомість спроєктували маленькі квартири, які закривали мінімальні потреби.
У таких умовах архітектори могли дозволити собі спроєктувати кухні максимум 6 квадратних метрів, з висотою стелі 2,5 метра та шириною кімнати 2,2 метра. Поруч була маленька кладова, у якій можна було зберігати якісь речі чи продукти.
Звісно, такі кухні обмежували родину, тому згодом їх почали об'єднувати з вітальнями, щоб мати більше простору. До сьогодні хрущовки отримують нове життя. Сучасний ремонт та технології можуть оживити будь-який простір та зробити його комфортним для життя.