![Дебати у Бундестазі: заступник Бербок закликав продовжити допомогу, аби Україна була в позиції сили](https://thumbor.my.ua/pXHk2v3nWUV_UON7nxGz54i3Nrg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc62534972b8f55a60227c3d50135a214.jpg)
Дебати у Бундестазі: заступник Бербок закликав продовжити допомогу, аби Україна була в позиції сили
Про це заявив заступник міністра закордонних справ ФРН Тобіас Лінднер під час дебатів у Бундестазі в п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Якщо ми хочемо міцного і справедливого миру, ми повинні продовжувати робити так, аби Україна була в позиції сили», - сказав Лінднер.
Він повторив, що не може бути рішення щодо України без самої України, але також жодного рішення щодо європейської безпеки без європейців.
![Дебати у Бундестазі: заступник Бербок закликав продовжити допомогу, аби Україна була в позиції сили - Фото 1](https://thumbor.my.ua/F-4j5gH4saw-Z3jfEIDMoSRXER8=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F22fa6fa373a7eddf47adfcb52197d315.png)
Поведінка Росії, за словами дипломата, «виходить далеко за рамки цієї війни проти України». Російські системи озброєнь, модернізовані та стаціонарні, можуть досягати територій далеко в Західній Європі.
«Це є і залишатиметься найбільшою та безпосередньою загрозою нашій безпеці в Європі та Німеччинів осяжному майбутньому», - підкреслив представник МЗС.
Він згадав також загрози в Балтійському морі вільному судноплавству, гібридні небезпеки, які впливають на всі держави Європи. Гібридна діяльність проти партнерів у ЄС і НАТО постійно зростає не тільки кількісно, а й якісно: якщо раніше вона була зосереджена переважно на шпигунстві, дезінформації та кібератаках, то випадки саботажу проти критичної інфраструктури останнім часом почастішали, пояснив Лінднер.
В таких умовах змінився рівень відповідальності, який ФРН бере на себе. Виникла потреба більше інвестувати в безпеку, насамперед це стосується збройних сил, щоб вони могли надійно забезпечувати національну оборону та оборону альянсу, зазначив дипломат.
Як повідомлялось, у відповідь на поведінку Росії НАТО останніми роками значно посилило свою присутність на східному фланзі. Це включає патрулювання повітряного простору над Балтикою, зокрема збільшення присутності Німеччини в Литві, а також посилення спостереження за підводною інфраструктурою.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)