Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на АР.
“Увечері в понеділок Карім Хан подав свою офіційну відповідь на апеляцію Ізраїлю щодо юрисдикції суду після того, як минулого року судді видали ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю, колишнього міністра оборони, а також командувача військовим крилом ХАМАС, звинувативши їх у злочинах проти людяності у зв'язку з війною в Газі”, - йдеться у повідомленні.
Ізраїльський лідер, якому на батьківщині водночас висувають звинувачення в корупції, назвав ордер МКС на арешт “чорним днем в історії націй” і пообіцяв боротися з цими звинуваченнями. (Як відомо, особа не може безпосередньо оскаржити ордер на арешт, але держава Ізраїль може заперечити проти всього розслідування).
У своїй заяві в грудні Ізраїль стверджував, що може самостійно розглянути звинувачення проти своїх лідерів, і що продовження розслідування проти ізраїльтян є порушенням державного суверенітету.
МКС був створений у 2002 році як постійний суд останньої інстанції для судового переслідування осіб, відповідальних за найжахливіші злочини у світі — воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид і злочин агресії.
Серед 125 країн-членів суду є Палестина, Україна, Канада та всі країни Європейського Союзу, але десятки країн не визнають юрисдикцію суду, включаючи Ізраїль, США, Росію та Китай.
У своїй 55-сторінковій відповіді Хан наголошує, що Римський статут, договір, який заснував МКС, дозволив йому розслідувати злочини, що відбуваються на території держав-членів, незалежно від того, звідки походять злочинці.
Очікується, що судді МКС винесуть рішення в найближчі місяці.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці минулого року МКС видав ордери на арешт Нетаньягу та колишнього міністра оборони Ізраїлю Галланта, а також високопоставленого чиновника ХАМАСу, звинувативши їх у воєнних злочинах.