Про це в інтерв’ю Укрінформу зазначив міністр юстиції – генеральний прокурор Польщі Адам Боднар.
«Ключовим у цьому питанні є формулювання «критична інфраструктура». Я вважаю, що під’їзні шляхи до кордону мають бути частиною критичної інфраструктури і не повинні блокуватися, тому що це просто шкодить усім»,- підкреслив Боднар.
За його словами, в демократичній країні є ціла низка різних інших механізмів протесту. Крім того, в практиці Європейського суду з прав людини є відома справа «Кудревічус та інші проти Литви», в якій суд зазначив, що блокування доріг не підлягає захисту як форма допустимого протесту.
«Не може бути такого, щоб меншість використовувала певну ситуацію з інфраструктурної та технічної точок зору, щоб ускладнити життя більшості. Звичайно, що свободу зібрань використовують усі, хто хоче мирно протестувати. Але маємо прагнути до того, щоб дороги залишалися доступними і проїзними», - наголосив міністр юстиції Польщі.
Боднар підкреслив, що польський уряд рішуче стежитиме за діями органів місцевого самоврядування в контексті їхніх зобов’язань щодо організації локальних протестів.
"І щоразу вимагатиме захисту критичної інфраструктури", - наголосив польський урядовець.
Як відомо, польські аграрії блокували кордон з Україною у кількох місцях з лютого по квітень минулого року. Тоді їхні вимоги стосувалися відмови уряду Польщі від Європейського зеленого курсу і блокади ввезення різних видів агропродукції з України.
На початку січня польські фермерські організації пікетували представництво Єврокомісії у Варшаві протестуючи проти угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Меркосур і імпорту української агропродукції до Польщі.
Раніше міністр з питань аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль в інтерв'ю Укрінформу заявляв, що Варшава повинна вирішити проблему з періодичним блокуванням кордону з Україною польськими аграріями і погроз робити це у майбутньому.
Фото: ministerstwo Sprawiedliwości Polski