Люди на Землі стали повільніше старіти – ВООЗ
Люди на Землі стали повільніше старіти – ВООЗ

Люди на Землі стали повільніше старіти – ВООЗ

За останні сто років швидкість когнітивного старіння людей значно знизилася. Про це заявили експерти ВООЗ та міжнародний колектив медиків Колумбійського університету (Нью-Йорк), пише Nature.

Вчені вважають, що це пов'язано з покращенням освіти та якості медицини, а також дієтою.

«Ми були вражені тим, наскільки серйозними були ці покращення, особливо якщо порівнювати людей, які народилися після завершення Другої світової війни з попередніми поколіннями людей. може навіть звернути цей тренд», – заявив професор Колумбійського університету Джон Бірд.

Дані для аналізу збиралися в Британії та Китаї в рамках проєктів ELSA та CHARLS, спрямованих на довгострокове та всебічне вивчення процесу старіння, у тому числі й згасання когнітивних здібностей. Загалом у цих ініціативах взяло участь понад 26 тис. літніх китайців та британців віком від 60 років і старших, за чиїм здоров'ям вчені спостерігали протягом кількох десятиліть.

Крім ключових фізіологічних показників, організатори цих моніторингових проектів також відстежували те, як змінювалися ключові когнітивні характеристики людей похилого віку, у тому числі так званий когнітивний резерв (йдеться про здатність мозку справлятися з різними ушкодженнями, включаючи наслідки інсульту – «Главком»).

Проведені розрахунки показали, що рівень когнітивного резерву в даної вікової категорії людей значним чином зріс за останні кілька десятиліть, внаслідок чого мозок у людей похилого віку, що народилися в 1950 роках, виглядає приблизно на шість років молодше, ніж у представників покоління 1940 років.

Ці відмінності, як зазначають вчені, були ще більш вираженими порівнюючи обсяги когнітивного резерву у британців та китайців повоєнної та довоєнної епохи, що говорить про різке уповільнення старіння мозку в останні кілька десятиліть.

На думку професора Бірда та його колег, все це відображає швидкий прогрес у розвитку охорони здоров'я та покращення ситуації зі шкідливими звичками та хронічними хворобами, що наголошує на важливості подальшого розвитку медицини.

Источник материала
loader