Тепла підлога чи батареї: яка система ефективніша та дешевша для обігріву
Тепла підлога чи батареї: яка система ефективніша та дешевша для обігріву

Тепла підлога чи батареї: яка система ефективніша та дешевша для обігріву

Що ж краще обрати для свого будинку, чим ефективніше та економніше обігрівати оселю – розповідає 24 Канал.

Головний міф про теплу підлогу

Існує міф, що тепла підлога буцімто не може бути головним і єдиним джерелом тепла. Зокрема, через це багато власників будинків продовжують оновлювати старі радіатори та залишають їх основною системою опалення.

Як пояснює Thermosphere, варто чітко усвідомлювати різницю між основним і вторинним джерелом тепла:

  • Оновне джерело тепла – це система, яка задовольняє більшу частину потреб в опаленні у будинку.
  • Додаткове джерело тепла – це, як зрозуміло з самої назви, додаткове джерело тепла, наприклад, додавання електричної теплої підлоги у ванній кімнаті з метою простого підігріву кахельної підлоги.

Коли мовиться про використання теплої підлоги як основного джерела тепла, то ця система ідеально підходить для великих приміщень і спокійно може підтримувати теплий мікроклімат у домі. Хоча тепла підлога нагрівається відносно довго (до 2 годин), однак вона довго й утримує тепло.

Чи може бути тепла підлога головним джерелом тепла
Чи може бути тепла підлога головним джерелом тепла / Фото Freepik

Які переваги та недоліки теплої підлоги

Тепла підлога є прихованою в підлозі системою обігріву електричного або водяного виду. Загалом, перевагами такого типу опалення є:

  • Комфорт: тепло рівномірно поширюється кімнатою і повільно підіймається вгору.
  • Свобода планування інтер'єру, адже вся система ховається у підлозі.
  • Безпека: оскільки вся система ховається у підлозі, то є безпечною для дітей та домашніх улюбленців.
  • Легке управляння за допомогою термостата.
  • Тепла підлога краще забезпечує фізіологічні потреби людини.
  • Краще для навколишнього середовища, адже тепла підлога споживає менше енергії для створення ідеального комфорту. Крім того, така система опалення може працювати при нижчих температурах, порівняно з радіаторами.

Що стосується недоліків, то тепла підлога довше нагріває кімнату до бажаної температури. Крім того, існують деякі обмеження щодо розташування меблів, адже тепла підлога не повинна контактувати з побутовими приладами чи меблями. Тому спланувати, як розставити меблі та техніку у кімнаті, треба ще до того, як почали класти теплу підлогу.

Тепла підлога
Тепла підлога / Фото Getty Images

Які переваги та недоліки радіаторів

Що стосується переваг радіаторів, то найголовнішою є швидкий обігрів. Після того, як система опалення почала працювати, кімната стає теплою близько за 20 – 30 хвилин.

По-друге, сучасні батареї пропонують безліч дизайнів, кольорів та функціоналу. До прикладу, корисними у побуті стануть радіатори, які мають вбудоване місце для того, щоб сушити одяг.

По-третє, ще однією головною ознакою є те, що таке опалення дешевше в експлуатації.

Що стосується недоліків, то батареї нерівномірно розподіляють тепло. Оскільки все тепле повітря відразу підіймається догори, а лише після спускається – це порушує фізіологію людини. Крім того, радіатори накопичують пил і коли система нагрівається, то він опиняється у повітрі.

Чи кращі батареї за теплу підлогу
Чи кращі батареї за теплу підлогу / Фото Freepik

Яку система дешевша

На етапі встановлення батареї обійдуться майже вдвічі дешевше, ніж тепла підлога. Це залежить від кількох факторів.

По-перше, ціна самих радіаторів і труб нижча. По-друге, роботи з монтажу не потребують значних зусиль, тому їх можна виконати й самостійно. Водночас теплу підлогу покласти без залучення майстрів покласти не вдасться. Крім того, відремонтувати систему опалення з радіаторами набагато дешевше і простіше, аніж теплу підлогу.

Що стосується економії, то тепла підлога вважається більш енергоефективною, адже витрачає менше газу та електрики. Однак, обігрів великого будинку виключно теплою підлогою – задоволення не з дешевих. Відтак, власники будинків часто комбінують радіаторне та підлогове опалення.

Источник материала
loader
loader