Як працює технологія оптимального дозування добрив для підвищення ефективності та стійкості агробізнесу
Як працює технологія оптимального дозування добрив для підвищення ефективності та стійкості агробізнесу

Як працює технологія оптимального дозування добрив для підвищення ефективності та стійкості агробізнесу

Артур Анділахай

У період 2022-2023 років аграрії України зіткнулися з численними викликами: нестабільні постачання добрив, високі ціни на агрохімію та загальна невизначеність через політичну й економічну ситуацію. У таких умовах ефективність використання ресурсів стала одним із ключових питань для агробізнесу, особливо для малих та середніх агровиробників.

Як інтегратор технологій, компанія SmartFarming визначила для себе пріоритет на підвищенні ефективності — допомогти фермерам стати ефективними у тривалому періоді та досягнути стійкості агровиробництва. Для досягнення цієї мети ми фокусувались, зокрема, на одному з найбільш дієвих підходів у точному землеробстві — диференційованому підході під час виконання агрооперацій, зокрема на технології для диференційованого (оптимального) внесення добрив.

Що таке диференційоване внесення добрив?

Диференційований підхід передбачає адаптацію дій чи ресурсів відповідно до конкретних потреб, характеристик та умов поля, а ще краще — конкретних ділянок на цьому полі. Реалізовувати такий підхід можна по-різному, проте ціллю є підвищення ефективності та результативності, зокрема через постійний збір даних та аналіз виконаних робіт для їх коригування в майбутніх періодах. Такий підхід має загальні преваги — точність, ефективність, гнучкість та збереження ресурсів, проте є низка складнощів — часові витрати на підготовку, потреба у досвіді та спеціальних знаннях, складність у впровадженні.

У цій публікації хочемо поділитися досвідом зі внесення добрив, а саме оптимального дозування. І якщо традиційно цей підхід вимагав часу та ресурсів фермера: на відбір проб, повноцінний аналіз ґрунту та біомаси, визначення зон, які потребують чи підходять для диференційованого внесення, розробку карт-завдань та безпосередньо внесення добрив за цими картами, то наразі на ринку існують технології, які здатні прискорити й автоматизувати всі ці процеси. 

Таким рішенням є, зокрема, польовий аналізатор Augmenta, що працює на основі мультиспектральних камер та ШІ. Це технолоія, яке відповідає сучасним викликам: знижує витрати, покращує врожайність і сприяє екологічній стійкості.

Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.

Источник материала
loader
loader