Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство фінансів.
У Мінфіні уточнили, що це 4,8 млрд дол. від Світового банку (грант від Сполучених Штатів у розмірі 1,6 млрд дол. та кошти від інших партнерів з розвитку); 1,35 млрд дол. гранту від Сполучених Штатів; 235 млн дол. пільгового фінансування від Японії; 100 млн дол. позики від Республіки Корея та 10,8 млн євро гранту від Норвегії з Цільового фонду багатьох донорів Світового банку.
Кредит у розмірі 4,8 млрд дол. США було залучено через проєкт Світового банку PEACE in Ukraine на компенсацію основних соціальних та гуманітарних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення виплати заробітних плат педагогам.
Пільгове фінансування від уряду Японії залучено в межах нових системних проєктів Світового банку “Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво” (RISE) - 130 млн дол. та “Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні” (LEARN) - 105 млн дол.
Загальна сума прямої бюджетної допомоги Україні від міжнародних партнерів сягнула 105,9 млрд дол.
"Міжнародна підтримка є вагомим внеском у підтримку фінансової стабільності країни в умовах воєнного стану. Загалом від початку повномасштабної війни пряма бюджетна допомога сягає 105,9 млрд дол. США", - наголосили у Мінфіні.
Як повідомлялось, в Україні разом із проєктом USAID SOERA та DBS Audit Activity здійснюється моніторинг використання прямої бюджетної підтримки уряду США, а з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers Ukraine - перевірка державних витрат, проведених Україною за проєктом PEACE in Ukraine.