Каллас: Дії грузинської влади мають прямі наслідки для відносин з Євросоюзом
Каллас: Дії грузинської влади мають прямі наслідки для відносин з Євросоюзом

Каллас: Дії грузинської влади мають прямі наслідки для відносин з Євросоюзом

Джерело

Голова Зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Кая Каллас у спільній заяві з єврокомісаром з розширення Мартою Кос відреагувала на подавлення протестів у Грузії

«Грузинський народ знову вийшов на вулиці, щоб підтвердити своє прагнення приєднатися до Європейського Союзу. ЄС рішуче засуджує насильство проти мирних протестувальників, які твердо стоять на захисті свого європейського та демократичного майбутнього. Ці дії грузинського уряду мають прямі наслідки для наших відносин», — йдеться у заяві, яку оприлюднила Європейська комісія.

Так нагадали, що грузинська влада повинна поважати право на свободу зібрань і свободу вираження поглядів та утримуватися від застосування сили проти мирних протестувальників, політиків і представників ЗМІ.

Каллас наголосила, що всі акти насильства мають бути розслідувані, а винні притягнуті до відповідальності.

Вже п'ятеро послів Грузії — у Нідерландах, Італії, Болгарії, Литві, США, а також заступник міністра закордонних справ Грузії подали у відставку з політичних міркувань

Заява посла Грузії у Болгарії Отара Бердзенішвілі з'явилася 29 листопада.

«За час моєї тривалої дипломатичної служби (понад 20 років) я разом зі своїми колегами активно брав участь у процесі євроатлантичної та європейської інтеграції Грузії, а також у побудові міцних і довірчих стратегічних партнерств із нашими союзниками, особливо зі Сполученими Штатами. Наші невтомні зусилля не повинні бути похитнуті або скомпрометовані за жодних обставин», — наголосив дипломат.

«Ні — насильству проти вільної волі мирних протестувальників. Повна солідарність із ними», — закликав тепер вже колишній грузинський посол у Софії.

Виконувач обов'язків грузинського посла в Італії Іраклія Векуа склав повноваження 30 листопада.

«Як писав сеньйор Песоа? Про шрами від боїв, яких ми уникнули… Усі мають такі. У мене дуже багато. У якийсь момент настає черга сьогодення, люди починають шукати один одного, один одного підбадьорювати. Зараз такий час, і я ділюся своїми думками з вами, друзями, колегами, з тими, хто думає, що я правий, і з тими, хто думає, що ні. Сьогодні з цими думками я кажу „ні“ й прощаюся з МЗС», —  зазначив він.

Посол Грузії у Нідерландах Давид Соломонія оголосив про свою відставку теж 30 листопада.

«Більша частина трьох десятиліть мого перебування на дипломатичній службі Грузії була присвячена праці над питаннями європейської інтеграції. Це велике щастя, коли твої професійні обов'язки співпадають з твоїм життєвим вибором. Я вірно виконував свої службові обов'язки, доки вірив, що можу бодай вплинути на перебіг подій. Сьогодні такої надії немає», — пояснив власне рішення Соломонія.

«Я засуджую будь-яке насильство (щодо мирних демонстрантів — ред.) та йду у відставку з посади надзвичайного та повноважного посла Грузії у Королівстві Нідерланди», — зазначив дипломат.

Посол Грузії в США Давид Залкаліані подав у відставку.

Також зі своєї посади вирішив піти заступник міністра закордонних справ Теймураз Джанджалія.

Таке ж рішення прийняла і Саломе Шапакідзе.

«Я подаю у відставку з посади посла Грузії у Литві. Для мене було честю та привілеєм понад десятиліття служити національним інтересам моєї країни, скромно сприяти її суверенітету та територіальній цілісності, які йдуть пліч-о-пліч із євроатлантичними прагненнями! Грузія — це Європа!» — підкреслила вона.

Теги по теме
Евросоюз Новости политики Грузия
Источник материала
loader
loader