Україна підписала меморандум з метою не допустити експорт краденого зерна через порти Литви
Україна підписала меморандум з метою не допустити експорт краденого зерна через порти Литви

Україна підписала меморандум з метою не допустити експорт краденого зерна через порти Литви

Литва доєдналася до схеми перевірки українського зерна, викраденого Росією з тимчасово окупованих територій.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, передає Укрінформ.

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль і міністр сільського господарства Литовської Республіки Казіс Старкявічюс підписали у Вільнюсі Меморандум про взаєморозуміння щодо схеми перевірки зерна між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Департаментом з питань довкілля, продовольства та сільського господарства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії і Міністерством сільського господарства Литовської Республіки.

«Це тристоронній документ взаєморозуміння між українською, литовською та британською сторонами. Мова йде про схеми перевірки українського зерна, яке викрадене Росією з окупованих територій, спеціальною системою «GVS». Мета - унеможливити перевантаження цього зерна через литовські порти», - наголосив Коваль.

Окрім того аграрні міністри двох країн домовилися посилити співпрацю на технічному рівні та обмінюватися досвідом у сферах охорони здоров'я рослин, сертифікації рослинного репродуктивного матеріалу, сортів, реєстрації та контролю засобів захисту рослин.

Україна і Литва застосовуватимуть такі ж вимоги до транспортування рослинної продукції, як і між державами-членами Європейського Союзу, тобто на взаємовигідних умовах.

Міністри домовилися також, що рослинна продукція, яка експортується з Литви в Україну, повторно перевірятиметься в Україні лише у виняткових випадках.

Крім того, міністри домовилися, що Литва надаватиме технічну допомогу Україні в процесі інтеграції до ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, Росія налагодила масове вивезення зерна із тимчасово окупованих територій України, яке обчислюється мільярдами доларів. Зокрема Москва розплатилась із Іраном українським збіжжям за поставки балістичних ракет.

Фото: minagro.gov.ua

Теги по теме
Украина Россия Литва
Источник материала
loader
loader