Штам коронавірусу «Флірт» і грип: у МОЗ розповіли про пік захворюваності та прогноз на зиму
Штам коронавірусу «Флірт» і грип: у МОЗ розповіли про пік захворюваності та прогноз на зиму

Штам коронавірусу «Флірт» і грип: у МОЗ розповіли про пік захворюваності та прогноз на зиму

До кінця року захворюваність на COVID-19 зменшуватиметься, пік захворюваності на грип та ГРВІ припаде на зимові місяці.

Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ.

"Пік епідемічного підйому захворюваності на COVID ми пережили у серпні, але разом з тим бачимо поступове зростання кількості випадків захворюваності на загальну групу ГРВІ. Таке зростання ми будемо фіксувати поступово, і пікові показники захворюваності - грудень, січень, лютий. Станом на сьогодні ковід поступово зменшується і буде зменшуватися до кінця року. Починаючи з грудня ми будемо спостерігати зростання на ГРВІ, але це буде викликано переважно грипом. І грип циркулюватиме до кінця лютого, можливо березня, наступного року", - сказав Кузін.

Як зазначив він, поява нового штаму коронавірусу"Флірт" призвела до того, що пік захворюваності на COVID-19 припав на серпень - понад 65 тис. випадків. Починаючи з вересня кількість хворих на COVID-19 зменшувалася, і в жовтні захворіло близько 8 тис. осіб, трохи більше 2 тис. було госпіталізовано. Більша частина випадків - інфікування саме штамом "Флірт", і його частка серед усіх випадків зростає.

Особи, які не вакциновані чи мають хронічні захворювання, мають підвищений ризик інфікування та важкого перебігу захворювання.

Надалі, за прогнозами Кузіна, захворюваність на COVID-19 поступово знижуватиметься, натомість традиційно зростатиме захворюваність на грип та ГРВІ.

Так само, за його словами, в групі ризику важкого перебігу грипу є невакциновані, особи літнього віку, ті, хто має хронічні неінфекційні захворювання, вагітні.

За словами головного державного санітарного лікаря, поточний епідемічний сезон не характеризується важким або стрімким перебігом, зафіксована циркуляція штамів грипу, з якими українці вже знайомі.

Загалом в Україні доступно близько 300 тисяч доз вакцини від грипу, понад 64 тисячі українців уже вакцинувалися.

Проте, як наголосив Кузін, вакцинуватися можна і необхідно і зараз. Формування імунітету триває до двох тижнів. Вакцинація захищає як від інфікування, так і від важкого перебігу захворювання та летального випадку.

Вакцинація дітям показана у випадках важких супутніх захворювань і є рекомендованою, а не обовʼязковою.

Станом на листопад можна вакцинуватися, звернувшись до сімейного лікаря, який направить до найближчого пункту щеплення. Пункти щеплень наразі є в усіх закладах охорони здоровʼя. Для віддалених районів працюють мобільні бригади вакцинації, які формуються на регіональному рівні.

Також відкрита можливість вакцинуватися від грипу в аптеках.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, за минулий тиждень на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло понад 110 тис. осіб, більше половини з них - діти. Епідемічний поріг перевищено у Тернопільській області.

Теги по теме
Коронавирус Министерство здравоохранения
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader