Для студентів-медиків створили навчальний курс про загрози новітніх тютюнових виробів
Для студентів-медиків створили навчальний курс про загрози новітніх тютюнових виробів

Для студентів-медиків створили навчальний курс про загрози новітніх тютюнових виробів

Для студентів медичних університетів створили навчальний курс про загрози вживання новітніх тютюнових та нікотинових виробів.

Представники кафедри соціальної медицини, економіки та охорони здоров’я Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького у співпраці з громадською організацією «Життя» представили навчальний курс в Укрінформі.

"В Україні триває епідемія вживання тютюну та нікотину. За попередніми даними, вона вже на рівні 30%. Звісно це завдає катастрофічної шкоди для здоров'я населення, для демографічного розвитку України. За розрахунками фахівців понад 100 тисяч українців щороку передчасно помирають від хвороб, спричинених вживанням тютюну та нікотину. Це впливає і на значно молодше населення", - сказав виконавчий директор громадської організації «Життя» Дмитро Купира.

За його словами, населення не завжди обізнане про реальні наслідки вживання тютюнових виробів. Він зазначив, що навчальний курс допоможе створити професійне середовище амбасадорів, які допоможуть подолати епідемію вживання тютюну та нікотину.

Завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Тарас Гутор зауважив, що 10-годинний цикл занять розроблений у межах дисципліни "Соціальна медицина, громадське здоров'я".

"Сам цикл лекцій призначений для студентів третього курсу медичних факультетів. В нашому університеті навчається 44 групи, одна частина пройде освітній курс в осінньому семестрі, інша частина - у весняному. Відповідно, заняття розпочнуться 11 листопада. Це будуть два практичні заняття, потім самостійна робота і лекційні заняття", - зазначив Гутор.

Для студентів-медиків створили навчальний курс про загрози новітніх тютюнових виробів - Фото 1

Теми, які входитимуть в цикл занять: медико-соціальні проблеми, пов'язані зі споживанням новітніх тютюнових та нікотинових виробів; соціологічні дослідження щодо вивчення рівня поширеності та залежності від споживання новітніх тютюнових та нікотинових виробів; новітні тютюнові та нікотинові вироби - фактор ризику захворювань; антитютюнове законодавство в Україні: сучасний стан.

Для оцінки ефективності навчання плануються анкетування до і після проведених занять. Результати дослідження та матеріали курсу будуть передані іншим медичним закладам вищої освіти для подальшого використання.

Лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Отто Стойка відзначив, що безпечного куріння не існує, і це вкрай важливо доносити до дітей та дорослого населення.

Для студентів-медиків створили навчальний курс про загрози новітніх тютюнових виробів - Фото 2

"До компетенції лікарів обов'язково має входити обізнаність про смертельні загрози вживання новітніх тютюнових та нікотинових виробів, адже вони є першими фахівцями, які контактують з молодими батьками, а згодом і з дітьми. Переконаний, що цей досвід потрібно поширювати на всі медичні освітні заклади України", - сказав Стойка.

Під час розробки навчального курсу були використані наукові матеріали Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Як повідомлялося, за даними дослідження КМІС у 2023 році, в Україні 24,5% населення щодня споживають тютюнові та нікотинові вироби: 36% чоловіків та 15% жінок. Якщо серед чоловіків є тенденція до зниження, то серед жінок поширеність куріння подвоїлася за 7 років: у 2017 році щоденними курцями були 7% українок.

Теги по теме
Медицина
Источник материала
loader