До кінця вересня у Верховній Раді планують розробити новий законопроєкт для регулювання роботи Telegram в Україні. Про це у четвер, 29 серпня, повідомив комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Як зазначив автор законопроєкту Микола Княжицький, документ не передбачає блокування месенджера, санкцій для користувачів чи деанонімізації каналів.
Основні вимоги законопроєкту:
- Платформа повинна забезпечити зв’язок з українською владою для дотримання законодавства.
- Telegram має гарантувати свою безпеку для українських користувачів, зокрема підтвердити відсутність російських урядових структур серед власників.
Комітет вирішив доопрацювати документ з урахуванням громадського запиту та нових обставин, а до кінця вересня зареєструвати оновлену версію.
Арешт Павла Дурова у Франції — що відомо
24 серпня французькі телеканали TF1 і BFMTV із посиланням на джерела повідомили, що засновника Telegram Павла Дурова затримали в аеропорту Ле-Бурже в Парижі.
Його затримали за ініціативою Повітряно-транспортної жандармерії Франції, оскільки його ім'я опинилося у списку розшукуваних осіб у країні.
39-річний підприємець прилетів до столиці Франції з Азербайджану на приватному літаку. Разом із ним були охоронець і жінка, ім'я якої журналісти поки що не розголошують.
Французька поліція висунула Дурову звинувачення у 12 злочинах, пов’язаних із його пасивністю щодо злочинів, скоєних на платформі Telegram. Йому інкримінують участь у розповсюдженні наркотиків, кіберзлочинах, шахрайстві, зберіганні порноконтенту, відмиванні грошей та інше.
Представники месенджера Telegram у своєму коментарі заявили, що «абсурдно стверджувати, що платформа або її власник несуть відповідальність за зловживання цією платформою».
Прокуратура Парижа 28 серпня повідомила, що Дурова взято під судовий нагляд. Йому заборонено залишати Францію, він має внести заставу в розмірі 5 млн євро, а також зобов’язаний відмічатися в поліцейській дільниці двічі на тиждень