Персональний склад Ради із відновлення Охматдиту повністю сформований - МОЗ
Персональний склад Ради із відновлення Охматдиту повністю сформований - МОЗ

Персональний склад Ради із відновлення Охматдиту повністю сформований - МОЗ

Міністерство охорони здоров’я затвердило персональний склад Ради з відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» у складі 15 членів і членкинь.

Про це повідомила пресслужба МОЗ, передає Укрінформ.

Зазначається, що восьмеро членів Ради з відновлення "Охматдиту", які увійшли до її складу на першому етапі формування, обрали ще сімох учасників консультативно-дорадчого органу, який забезпечить участь громадськості й слідкуватиме за прозорістю процесу відбудови найбільшої дитячої лікарні України.

За даними міністерства, відбір відбувся за принципом рейтингового голосування, упродовж якого були оцінені заявки кожної з 10 організацій-заявниць. За умовами другого етапу відбору подати заявки на участь у Раді могли представники громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, що провадять діяльність у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров’я, професійних асоціацій працівників сфери охорони здоров'я або у сфері архітектури та містобудування.

«Таким чином, персональний склад Ради з відновлення повністю сформований і затверджений наказами Міністерства охорони здоров’я від 9 серпня 2024 року № 1415 та від 19 серпня 2024 року № 1458», - йдеться в повідомленні.

Так, до Ради з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ увійшли:

1. Яко Сільє, постійний представник Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні;

2. Ігор Кацитадзе, спеціаліст з охорони здоровʼя Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;

3. Донатас Буткус, радник-посланник посольства Литовської Республіки в Україні;

4. Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ «Національна енергетична компанія Укренерго»;

5. Назар Купибіда, член Ради директорів, віцепрезидент з фінансів АТ «Концерн Галнафтогаз»;

6. Юлія Висоцька, директор ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання «Практика»;

7. Євгеній Гончар, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг МОЗ;

8. Олена Ларіна, провідний фахівець з внутрішнього контролю НДСЛ «Охматдит» МОЗ;

9. В’ячеслав Биков, член правління, виконавчий директор БФ «Таблеточки»;

10. Олександр Сушко, виконавчий директор міжнародного фонду «Відродження»;

11. Інна Іваненко, виконавча директорка БФ «Пацієнти України»;

12. Тарас Лилик, заступник голови Ради директорів з питань діяльності експертних організацій Конфедерації будівельників України;

13. Світлана Рева, віцепрезидентка ГС «Міждержавна гільдія інженерів консультантів»;

14. Марина Маменко, голова правління ГС «Українська академія педіатричних спеціальностей»;

15. Наталія Оніпко, президентка та засновниця БО «Благодійний фонд «Запорука».

Як підкреслили у міністерстві, 20 серпня відбудеться перше засідання повного персонального складу Ради – учасники розглянуть поетапний план відновлення "Охматдиту" та нададуть рекомендації щодо його виконання.

Як повідомляв Укрінформ, 8 липня Росія здійснила терористичну атаку на дитячу лікарню "Охматдит", внаслідок чого було зруйновано один корпус лікарні, пошкоджено хірургічний та новий корпус «Охматдиту».

Після російського терористичного обстрілу безпосередньо на благодійний рахунок НДСЛ "Охматдит" надійшли 312 млн грн пожертв, на рахунок благодійного фонду "Охматдит - здорове дитинство" - 378 млн грн, 320 млн грн було зібрано на платформі UNITED-24. 100 млн грн були виділені урядом з резервного фонду.

Також американський меценат Говард Баффет виділив 11,2 млн доларів, але вони будуть надані необхідним обладнанням. Окремо уряд Литви виділив 1 млн доларів. І уряд Німеччини озвучив про намір виділити 10 млн євро.

19 липня БО "Благодійний фонд "Охматдит" - здорове дитинство" оголосив конкурс про проведення поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі Сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ "Охматдит".

Серед 14 учасників за його підсумками була обрана запорізька компанія "Буд-технолоджі". Проєкт "Наші гроші" звернув увагу на те, що пропозиція переможця була дорожча, ніж у інших учасників конкурсу, а також що у компанії немає відповідної техніки для проведення необхідних робіт.

2 серпня міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що кошти, зібрані благодійним фондом "Охматдит - здорове дитинство" для відновлення лікарні після російської терористичної атаки, будуть переведені на казначейські рахунки НДСЛ "Охматдит". Їх використання буде контролювати ревізійно-наглядова рада, конкурс на відбудову "Охматдиту" буде проведений через Prozorro.

5 серпня наказом МОЗ затверджено Положення про Раду з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит - Раду з відновлення "Охматдиту".

10 серпня були затверджені перші вісім учасників Ради з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ.

Із 17 серпня виконання обов’язків генерального директора "Охматдиту" тимчасово покладено на Олександра Уріна, який очолює відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Охматдиту.Володимир Жовнір був відсторонений від виконання обов’язків гендиректора «Охматдиту» до завершення перевірок Національною поліцією, іншими правоохоронними органами та комісією Міністерства охорони здоров’я.

Теги по теме
Министерство здравоохранения
Источник материала
loader
loader