В Україну доставили понад мільйон доз вакцини для дітей проти поліомієліту
В Україну доставили понад мільйон доз вакцини для дітей проти поліомієліту

В Україну доставили понад мільйон доз вакцини для дітей проти поліомієліту

В Україну доставлено 1,1 млн доз оральної вакцини від поліомієліту для вакцинації дітей, закуплені ДП "Медичні закупівлі" на замовлення Міністерства охорони здоровʼя.
Про це повідомляє пресслужба МОЗ, передає Укрінформ.

“Україна подолала останній спалах поліо, але це не означає, що загрози немає. Кожна дитина має бути вакцинована проти поліомієліту і медична система забезпечує всі можливості для цього. Поставлена вакцина буде розподілена до пунктів щеплень в усі області. Повний курс вакцинації дозволяє сформувати імунітет на все життя. Саме тому батькам, які через переїзд, зміну місця проживання чи інші обставини пропустили з дітьми візит до лікаря та вакцинацію за календарем, важливо скоригувати графік", - сказав заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Зазначається, що це жива ослаблена оральна вакцина для профілактики поліомієліту (ОПВ) бельгійського виробництва (компанія Glaxosmithkline Biologicals S.A).

Наразі вакцина перебуває на складі логістичного партнера МЗУ і зберігається за спеціальних умов за температури -20°C. Вакцина отримала позитивний висновок про якість від Держлікслужби й протягом серпня буде розвезена до центрів контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ).

Усі вакцини за Національним календарем профілактичних щеплень в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може зробити його пізніше безоплатно.

Поліомієліт — це небезпечне інфекційне захворювання, що вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу, якщо не вакцинуватися. Оральна вакцина проти поліомієліту (ОПВ) входить до переліку обов’язкових щеплень. Зокрема, до першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини ін’єкційно у 2 та 4 місяці. Далі – у 6,18 місяців, а також у 6 та 14 років дитина отримує краплі.

Якщо графік вакцинації порушено (пропущене якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше, незалежно від того, скільки минуло часу.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 серпня Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я та обласні центри контролю і профілактики хвороб за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ розпочали додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правцю серед груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити.

Теги по теме
Вакцина Медицина
Источник материала
loader
loader