Про це прокуратура заявила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Як зазначається, у 2021-му прокурори зверталися до Господарського суду Києва з позовом, у якому просили визнати незаконним і скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради від 11 січня того ж року. Ідеться про розпорядження, згідно з яким, переможцем інвестиційного конкурсу була визнана "компанія без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоровʼя".
Відповідачами у справі були Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), комунальне підприємство "Плесо" й товариство-переможець конкурсу.
Господарський суд Києва відмовив у задоволенні цього позову. Його рішення було залишене в силі постановами Північного апеляційного господарського суду та Верховного суду.
"Суди та відповідачі в особі столичних посадовців не погодилися з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки. Більше того, під час судового розгляду будо встановлено, що на момент проведення інвестиційного конкурсу та судового розгляду проєктна та технічна документація щодо атракціону не були розроблені", – стверджують у прокуратурі.
Як повідомляв Укрінформ, 21 липня у Києві стався обрив тросу на атракціоні, де на той момент перебувала людина. У КМДА заявили, що вимагатимуть від правоохоронців ретельного розслідування як самої надзвичайної ситуації, так і діяльності компанії, що експлуатує атракціон.
Слідчі порушили справу за двома статтями Кримінального кодексу України, серед яких – службова недбалість, що спричинила загибель людини.
Фото: Національна поліція