Чотири людини були заарештовані в Україні та Вірменії, а понад 100 інтернет-серверів виведено з ладу або виведено з ладу під час великої міжнародної операції з боротьби з кіберзлочинністю, повідомив Європол у четвер.
Проведену з 27 по 29 травня правоохоронна служба Європейського Союзу назвала «найбільшою в історії операцією проти ботнетів, які відіграють важливу роль у розгортанні програм-вимагачів».
До демонтованих ботнетів належать IcedID, Smokeloader, SystemBC, Pikabot і Bumblebee.
Операцію, яка отримала назву «Операція «Фінал», ініціювали та очолили Франція, Німеччина та Нідерланди. У заяві Європолу йдеться, що в ньому брали участь кілька інших країн, включаючи Великобританію, США та Україну.
«Завдяки міжнародній операції Endgame нашим слідчим органам вдалося завдати найбільшого та найвідчутнішого удару по кіберзлочинності на сьогодні», — заявила міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер.
Тривале поліційне розслідування порушило інфраструктуру, «з якої походять масові атаки з програмами-вимагачами по всьому світу, в яких дані захоплюються, шифруються, а потім жертви шантажуються», — сказав Фейзер, додавши, що такий злочин завдав значної економічної шкоди Німеччині.
Один з арештів було здійснено у Вірменії, а три інших – в Україні, повідомили в Європолі, додавши, що наразі під контролем правоохоронних органів перебуває понад 2000 доменів.
Зловмисне програмне забезпечення дозволяє кіберзлочинцям таємно підключатися до комп’ютерів людей зі зловмисною метою.
За даними слідства, один із головних підозрюваних заробив щонайменше 69 мільйонів євро ($75 мільйонів) у криптовалюті, здаючи в оренду сайти злочинної інфраструктури для розгортання програм-вимагачів.