В Україні зростає захворюваність на небезпечну хворобу
В Україні зростає захворюваність на небезпечну хворобу

В Україні зростає захворюваність на небезпечну хворобу


Захворювання стосується переважно дітей, які складають 95,9% від усіх випадків, тоді як дорослі становлять лише 4,1%.


З початку 2023 року в Україні помітно зросла кількість випадків захворювання на кашлюк. Про це пресслужба Міністерства охорони здоров’я в четвер, 11 квітня.

Протягом перших двох місяців 2024 року було зафіксовано 515 випадків цього захворювання, що порівняно з минулим роком, коли за цей же період було зареєстровано лише 27 випадків.

Захворювання стосується переважно дітей, які складають 95,9% від усіх випадків, тоді як дорослі становлять лише 4,1%. Більшість захворілих – це діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Однією з основних причин зростання кількості захворювань є значна кількість невакцинованих дітей.
 
Кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.
 
Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят, у яких може викликати апное – тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.
 
Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.
 
Кашлюк починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.
 
У немовлят кашель може не проявлятись, але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.
 
Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців. За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное треба негайно звернутися до лікаря.
 
В МОЗ зазначили, що діти мають отримати чотири щеплення – у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Також від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижні вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. 

Нагадаємо, у січні-лютому в Рівненській області зафіксували 111 випадків захворювання на кашлюк, що у 37 разів більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.



Теги по теме
Украина Дети Болезнь заболевание
Источник материала
loader
loader