Суд у Росії відмовив у звільненні з в'язниці громадянського журналіста Амета Сулейманова попри стан його здоров’я
Суд у Росії відмовив у звільненні з в'язниці громадянського журналіста Амета Сулейманова попри стан його здоров’я

Суд у Росії відмовив у звільненні з в'язниці громадянського журналіста Амета Сулейманова попри стан його здоров’я

Адвокатка політв'язня Ліля Гемеджи повідомила, що в його медичних документах зазначені хвороби, які передбачають звільнення від покарання.

Фрунзенський райсуд міста Владимир у Росії відмовиввся звільнити громадянського журналіста, кримського татарина Амета Сулейманова, хоча в його медичних документах зазначені хвороби, з якими людину не можуть тривати під вартою. Про це повідомила його адвокатка Ліля Гемеджи у коментарі «Кримській солідарності».

Захист Сулейманова подавав клопотання про проведення медичного огляду та отримання медичного висновку. Журналіст проходив його у філії «Туберкульозної лікарні №1», що підпорядковується Федеральній службі виконання покарань Росії, а також в іншій медичному закладі, назву якої чоловіку не повідомили.

Ліля Гемеджи повідомила, що, згідно з медичним висновком, за рік стан Амета Сулейманова значно погіршився. Зокрема, два із захворювань відносять до переліку тих, що передбачають звільнення від покарання.

Адвокатка клопотала про виклик та допит осіб, які підписали цей медичний висновок, проте їй відмовили. Під час суду представниця медико-санітарної частини заявила, що ступінь захворювання політв'язня «недостатньо тяжкий». Вона також не змогла пояснити, в які терміни чоловіку буде зроблено операцію на серці. За її словами, у Владимирі не можуть провести таку високотехнологічну операцію, необхідну Сулейманову.

Суд не врахував звернення сторони захисту щодо надання результатів всіх аналізів, які проводили Сулейманову, а також щодо встановлення групи інвалідності. Ліля Гемеджи заявила, що планує залучити незалежних медичних експертів й отримати свій висновок на основі наявних документів.

Зараз Сулейманов не отримує необхідного лікування, приймає лише ліки, що збивають артеріальний тиск.

У 2020 році російський суд ухвалив рішення призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту — це єдиний випадок у практиці кримінальних справ «Хізб ут-Тахрір» у РФ. Чоловік страждає на артеріальну та мітральну недостатності серця.

У 2020 році лікарі рекомендували йому зробити операцію із заміни серцевого клапана.

29 жовтня 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив обвинувальний вирок громадянському журналісту Амету Сулейманову. Його засудили до 12 років позбавлення волі за ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації) через причетність, за версією ФСБ РФ, до ісламської організації «Хізб ут-Тахрір».

Амета Сулейманова затримали в березні 2021 року під час масових обшуків у будинках кримських татар у Криму.

5 квітня 2023 року вирок йому набув чинності — 12 років колонії суворого режиму. Російські силовики забрали чоловіка з дому для відбування покарання.

У серпні Амета Сулейманова етапували з території тимчасово окупованого Криму до в’язниці «Т-2 Володимирський централ» у РФ. 

Представники українських правозахисних організацій вимагають припинити політично вмотивоване переслідування громадянського журналіста Амета Сулейманова.

Колаж: Zmina

Читайте також
Окупаційний суд Криму оштрафував журналістку Лутфіє Зудієву за статтею про «зловживання свободою масової інформації»
Окупанти в Криму заарештували громадянського журналіста Рустема Османова
Представник уповноваженого з прав жителів АР Крим та Севастополя: Наразі щонайменше 36 політв’язнів потребують негайної медичної допомоги
«Листи до вільного Криму»: В Україні стартувала ініціатива на підтримку кримських політв’язнів (ОНОВЛЕНО)
Кримську активістку Ірину Данилович у російській колонії позбавили можливості приймати ліки
«Не вміє та не хоче казати неправду»: близькі журналіста й політв’язня Амета Сулейманова розповіли, як в’язниця знищує його здоров’я
Громадянського журналіста Амета Сулейманова, який потребує операції на серці, етапували з Криму до в’язниці в Росії
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Россия Здоровье крымские татары
Источник материала
loader
loader