Це для них традиційний спосіб, – військовий припустив, хто стоїть за терактом у Росії
Це для них традиційний спосіб, – військовий припустив, хто стоїть за терактом у Росії

Це для них традиційний спосіб, – військовий припустив, хто стоїть за терактом у Росії

Водночас тривають розмови про те, що стрілянина могла бути постановкою, а так Владімір Путін хоче виправдати посилення мобілізації. Майор ЗСУ, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін розповів 24 Каналу, що наразі ця ситуація не вплинула на хід бойових дій.

"Це для них (російської влади – 24 Канал) абсолютно традиційний спосіб, щоб консолідувати суспільство, "закрутити гайки". Вони звикли його використовувати, тому, скоріш за все, керівництво Росії розглядає це як звичайний інструмент для роботи зі своїм населенням", – сказав Максим Жорін.

Чи посилить Путін мобілізацію після теракту

На думку військовослужбовця, за тим, що відбулося у "Крокусі" стоїть фсб та російська влада. Однак суттєвих змін на хід бойових дій подія не матиме. Росія так чи інакше проводить мобілізацію й робитиме це далі.

Маю впевненість в тому, що це робота фсб, яка направлена на внутрішні процеси в Росії, а на хід подій в Україні вона ніяк критично не вплине,
– зауважив майор ЗСУ.

Можливо, більше росіян виявлять бажання добровільно мобілізуватися, але цей процес вже давно триває та відбувається згідно з планом. Те саме стосується звинувачень України, колективного Заходу – все це давно відомі тези, які роками поширює Кремль.

Вони продовжують переконувати населення начебто існує загроза від Заходу, від України. Так пояснюватимуть, чому треба воювати, вестимуть далі свою лінію пропаганди,
– додав Жорін.

Що може змінити тактику росіян на фронті

Якщо говоримо про особовий склад російського війська, то у цьому сенсі кардинально вплинути на ситуацію можна лише, максимально знищуючи чисельність окупантів. Саме над цим зараз працюють всі підрозділи. Тож пріоритетним завданням є знищення живої сили й техніки ворога.

Щодо боротьби з технічними засобами, то українські військові намагаються максимально використовувати безпілотні роботизовані комплекси, FPV-дрони, скиди. У ЗСУ навіть створили окремі підрозділи, які займаються визначеними напрямками роботи.

Тут дуже важлива система та кількість – це те, що дає результат на полі бою. Якщо всі ці засоби використовувати системно й мати їх в достатній кількості, тоді можна досить ефективно стримувати ворога, завдавати йому ураження, а також проводити власні наступальні дії,
– підкреслив заступник командира 3 ОШБР.

Тому треба чітко усвідомлювати, що коли підрозділи кажуть, що їм не вистачає FPV-дронів, скидів чи розвідувальних дронів, то це означає, що піхотинець буде вимушений знищувати противника у ближньому бою. А це завжди призводить до втрат.

Теракт у "Крокус Сіті Хол": що відомо

  • Ввечері 22 березня невідомі почали стрілянину у торговому центрі у Підмосков’ї. Там був запланований концерт групи "Пікнік". На відео, які потрапили в мережу, видно як невідомі стріляли з різних боків та з різної зброї, люди вибігали із залу. Згодом у ТЦ пролунав вибух, внаслідок якого почала руйнуватися покрівля.
  • Лише за добу після теракту Владімір Путін записав відеозвернення. У ньому він традиційно звинуватив Україну, а сам інцидент назвав "варварством". Диктатор заявив, що було затримано 11 осіб і вони нібито намагалися втекти до кордону з Україною. Він додав, що Росія знає, що таке тероризм і подякував країнам, які "поділяють їхній біль".
  • У ситуації зі стріляниною помітили низку суперечностей, які можуть свідчити про спланованість. Наприклад, ОМОН і фсб прибули на місце події лише через годину, хоч базуються досить близько до ТЦ. Автомобілі терористів зафіксували у двох місцях одночасно. Стрільці на відео професійно володіють зброєю, а затримані розповіли, що стати терористами їм запропонували лише місяць тому.
Теги по теме
Россия Москва
Источник материала
loader
loader