За даними Kpler, Китай цього місяця готовий отримати близько 1,7 мільйона барелів російської нафти на день. Очікується, що обсяги надходжень нафти Sokol збільшаться втроє, порівняно з попереднім місяцем, до рекордного показника в 379 тисяч барелів на день.
Китай залишається послідовним покупцем російської нафти з моменту вторгнення Москви в Україну, а останнім часом скористався зниженням цін на Sokol після того, як поставки цієї марки до Індії скоротилися, – пише Bloomberg.
Разом з тим, очікується, що імпорт ESPO, іншої марки російської нафти, цього місяця становитиме 882 тисячі барелів на день. Це є найвищим показником з січня 2023 року.
Чи продовжить Індія купляти російську нафту
Державні нафтопереробні підприємства Indian Oil Corp, Bharat Petroleum Corp та Hindustan Petroleum Corp вже ведуть спільні переговори з "Роснєфть" щодо річної угоди.
Вона стосується забезпечення сукупного обсягу до 400 тисяч барелів на добу російської нафти марки Urals протягом фінансового року, який починається 1 квітня.
Втім кінцеві обсяги нафти залежатимуть від умов оплати та знижок, запропонованих Росією.
Але індійські нафтопереробники вважають запропоновану знижку несуттєвою. Крім того, є невизначеність щодо запроваджених санкцій. Як додають джерела в уряді,Індія продовжить купувати російську нафту лише в тому випадку, якщо вона продаватиметься нижче верхньої межі ціни на не санкційних суднах.