Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на спільній пресконференції з чеським лідером Петером Павелом у Празі, передає кореспондент Укрінформу.
«Я не буду детально розповідати, що саме ми будемо робити, бо це послабить ефективність цієї допомоги та підтримки українців, але ми будемо діяти за тією ж логікою, яка стала причиною дебатів у ЗМІ», - пояснив Макрон.
За його словами, найголовніше, щоб підтримка була дієвою, а позиція Франції завжди полягала в тому, щоб не оголошувати наперед про те, що саме вона робить.
Він відмовився повертатись до своїх попередніх коментарів з приводу можливого введення європейських військ в Україну. Водночас назвав їх «чіткими, наполегливими і точними» та наголосив, що європейцям слід мати «ясну голову», коли війна триває вже понад два роки.
«Це наша війна чи не наша? Чи можемо ми відвернутися і вважати, що все може продовжуватися так, як є? Я не думаю, що можемо. І тому це стратегічний стрибок вперед, до якого я закликав і який я повністю приймаю. Ми повинні чітко усвідомлювати реальність ситуації у Європі, пов'язані з нею ризики і те, що ми повинні взяти на себе. Я переконаний, що ясність - це саме те, що потрібно Європі», - наголосив Макрон.
Він запропонував обговорити «стратегічні межі» війни не з ним, а із президентом РФ Володимиром Путіним, який її розпочав і який погрожує ядерною зброєю. «Але якщо кожен день ми будемо пояснювати, які саме наші межі перед обличчям того, хто їх не має і хто розпочав цю війну, я можу сказати, що тоді в цих словах зачаївся дух поразки», - сказав Макрон.
За його словами, лише український народ буде вирішувати, що саме йому потрібно, і не російській стороні стверджувати протилежне.
Як повідомлялося, у Парижі 26 лютого учасники зустрічі на підтримку України домовились щодо співпраці по п’яти пунктах - розмінуванню, присутності допомоги на кордоні з Білоруссю, питанні захисту Молдови, а також щодо спільного промислового виробництва зброї в Україні та кіберпідтримки.
На підсумковій пресконференції у Парижі Макрон заявив, що не відкидає у перспективі участі європейських військ у війні в Україні.