Масовий збій у доступі до соцмереж у Росії відбувся через запровадження тотальної цензури, — ISW
Масовий збій у доступі до соцмереж у Росії відбувся через запровадження тотальної цензури, — ISW

Масовий збій у доступі до соцмереж у Росії відбувся через запровадження тотальної цензури, — ISW

Збій влаштував «Роскомнагляд» для перевірки готовності спецслужб до виборів, вваажають аналітики.

У Росії напередодні, 27 лютого, був зафіксований масштабний збій у роботі мережі Інтернет. Користувачі мали труднощі з доступом до низки онлайн-платформ, соцмереж та месенджерів. Цей збій пов'язаний з намаганнями російської влади запровадити тотальну цензуру в мережі, йдеться у новому аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

«Ймовірно, 27 лютого Росія випробувала елемент свого суверенного Інтернету, намагаючись посилити контроль над окремими аспектами російського інформаційного простору», — повідомили в ISW.

Так, 27 лютого у Росії відбулося кілька масових збоїв у роботі популярних соціальних медіа-платформ. Користувачі скаржилися на тимчасові проблеми з доступом до телеграму, ютубу, вконтакте, вайбера, вотсапу, зуму.

Разом із цим, за даними російських медіа, під час учорашнього збою росіяни отримали доступ до деяких заблокованих на території РФ соціальних мереж, як інтаграм, фейсбук, х, що раніше називався твіттер.

Офіційну причину збою, як зазначено у звіті ISW, озвучив заступник голови комітету Держдуми РФ з інформаційної політики, інформаційних технологій та зв'язку Антон Ткачов. Він заявив, що збій стався під час тестування та переналаштування «Роскомнаглядом» шлюзів для виявлення та закриття «вузьких місць» для забороненого контенту — тобто вразливостей, за допомогою яких у разі запуску «суверенного Інтернету» можна було би обійти блокування.

Тим часом російська організація «Мережеві свободи» заявила про те, що «Роскомнагляд», можливо, здійснювавав налаштування, пов’язані з «технічними засобами протидії загрозам». Йдеться про програмно-апаратний комплекс, за допомогою якого можна обмежувати доступ до забороненої в РФ інформації. За його допомогою «Роскомнадзор» намагається централізовано керувати російським сегментом Інтернету. Зокрема, триває розробка сервісу у російській соцмережі «Вконтакте»: він дозволить краще цензурувати контент на сайті.

  • Читайте також: Роскомнагляд веде список лайливих слів, якими Путіна ображають в інтернеті

«Росія, ймовірно, намагається поширити цю централізацію на інші сайти соціальних мереж, які діють у Росії, враховуючи напруженість Кремля з іншими платформами соціальних мереж. Росія оголосила Фейсбук, Інстаграм і Вотсап, а також материнську компанію Meta "терористичною" організацією, а Телеграм відмовився виконувати деякі з більш широких заходів цензури Кремля», — зазначили аналітики ISW.

До слова, російська редакція Forbes, посилаючись на заяву Антона Ткачова, повідомила, що масовий збій у роботі соцмереж у Росії відбувся через перевірку спецслужб перед виборами.

Нагадаємо, як з'ясувало видання The Washington Post, розбираючи документи, надані європейської розвідувальної служби, російські політтехнологи вважають соцмережі, зокрема телеграм, найефективнішим способом проникнення в медіапростір України.

Фото: ілюстративне / Arstechnica

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Россия война Соцсети Facebook Instagram
Источник материала
loader
loader