Про це у Фейсбуці повідомило Перше медичне об’єднання Львова, передає Укрінформ.
«Упродовж року травматологи дитячої лікарні святого Миколая боролись за кінцівку дитини. Після ДТП уся стопа хлопчика залишалась без шкірного покриву. Закордонні медики запевняли, що він не зможе ходити, і єдиний вихід - ампутація стопи. Та львівські спеціалісти наростили дитині нову шкіру й зміцнили її стовбуровими клітинами», - йдеться у повідомленні.
Тринадцятирічному Миколі зі Львова рік тому на пішохідному переході автобус переїхав ногу. Після такої травми практично уся стопа хлопчика залишилася без шкіри.
Ортопеди-травматологи дитячої лікарні взялись відновлювати покрив травмованої ділянки. І процес нарощування тривав три місяці. Після цього хлопчик знову став на ноги та почав ходити. А ще за два місяці – бігати. Але щойно Микола починав активно рухатись, на стопі утворювались ділянки тиску, які призводили до попрілостей та нових ран. Тому ортопеди-травматологи вирішили застосувати регенеративну медицину.
Таке лікування мало покращити загальний стан шкіри, зробити її більш пружною, а ще - зміцнити її барʼєрну функцію. Адже вкрай важливо, щоби кістка, яка росте зі стопою, не тиснула на новостворену шкіру. Спільно з італійським колегою – хірургом Роберто Брамбілло лікарі вживили пацієнту клітини з його власної жирової тканини.
«Ми забирали з живота дитини жирову тканину. Через спеціальний фільтр з неї отримували мезенхімальні стовбурові клітини та вводили їх в ті ділянки мʼяких тканин, де ми хотіли отримати покращення локальної ситуації», - розповідає завідувачка відділення ортопедії і травматології Галина Гачкевич.
Операція тривала лише годину. Уже наступного дня хлопчик повернувся додому. Медики запевняють: стан шкіри на його стопі суттєво поліпшиться за три місяці. Тоді він зможе вести максимально активне життя без постійних перев’язок та відвідування лікарів.
Як повідомляв Укрінформ, хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая у Львові, врятували немовля з рідкісною вродженою аномалією, що спровокувала кишкову непрохідність та важкий крововилив в мозок, - хворобою Гіршпунга.
Фото: Перше медичне об’єднання Львова