«Чемодан, вокзал, Гаага!»: Пресконференція Путіна супроводжувалась скандальними коментарями та незручними питаннями від народу
«Чемодан, вокзал, Гаага!»: Пресконференція Путіна супроводжувалась скандальними коментарями та незручними питаннями від народу

«Чемодан, вокзал, Гаага!»: Пресконференція Путіна супроводжувалась скандальними коментарями та незручними питаннями від народу

Під час «прямої лінії» кремлівського диктатора організатори заходу виводили на екран питання, за які у Росії зазвичай кидають за ґрати

У четвер, 14 грудня, російський диктатор Володимир Путін ощасливив підданих багатогодинним спілкуванням по «прямій лінії». Хазяїн Кремля взявся підбивати «підсумки року» і відповідати на запитання не лише журналістів, які зібрались у залі, а й пересічних росіян. Їхні питання виводились під час трансляції на великі монітори і, за інформацією телеграм-канала Baza, який пов’язують із російськими силовиками, були спеціально відфільтровані та відібрані.

Однак зміст багатьох з них викликає великі сумніви щодо принципів, за якими цей відбір здійснювався. Адже він такий, що говорить або про недбале виконання тими, хто відфільтровував питання, своїх обов’язків, або про сплановану Кремлем акцію, націлену на те, щоб представити Путіна великим демократом. 

На екрані можна було побачити питання росіян до Путіна, на які він навряд чи коли-небудь відповість:

  • Чому ваша реальність не збігається з нашою дійсністю?

  • Коли закінчиться війна? Коли буде мир над головою?

  • Як можна переїхати до Росії, яку показують по «Першому каналу»?

  • За що наша країна воює в Україні?

  • Коли реальна Росія не буде відрізнятися від телевізійної?

  • Чому після переїзду в Крим через міст мобільний зв'язок вмикає роумінг, якщо Крим — Росія?

Втім, разгул вільнодумства цим не обмежився. Майже всі провладні росЗМІ відключили коментарі до трансляції «прямої лінії» Путіна. Можливість глядачам самовиражатися залишили «Москва 24» і «RT по-русски» — у трансляції на Rutube. На це звернув увагу опозиційний російський телеграм-канал «Можем объяснить». Як і на те, що серед коментарів було чимало відверто дисидентських і антипутінських: «Зупини війну, досить вбивати російських людей!», «Валіза, вокзал, Гаага», «Де виплати загиблим в СВО?», «7 років дівчині за цінники, 37-й рік під’їхав!», «Досить підставних показувати!», «Наші бабки блокують, а ми Заходу виплачуємо, так переможемо», «Коли мобілізованих відпустять? Чому 300 тис. осіб мають нести службу за всю країну?».

На жодне з цих питань Путін, звісно, не відповів. Натомість, за інформацією росЗМІ та телеграм-каналів, заявив, що РФ може продовжувати війну, адже у неї є «запас міцності» економіки.

«Мир буде тоді, коли ми досягнемо своїх цілей», — наголосив кремлівський диктатор, за чиїми словами, ці самі цілі начебто не змінилися. Серед них, як він підкреслив, є «демілітаризація», «денацифікація», а також надання Україні «нейтрального статусу». Водночас Путін вкотре заявив, що росіяни та українці нібито «один народ», війну назвав «подібною до громадянської», а Одесу — «російським містом».

Крім того, Путін наголосив, що його країна-терорист здатна воювати далі, а її силові можливості ростуть. Втім, нова хвиля мобілізації в РФї незапланована. Нібито на сьогодні «у ній немає необхідності». 

Водночас на питання про те, чи будуть демобілізовані мобілізовані торік, диктатор не відповів. 

За словами Путіна, Україна відмовляється від переговорів, тому Росія «змушена застосовувати інші, воєнні, засоби». На його думку, Україна «не виробляє нічого нового», а все що є, постачається з країн Заходу. Втім, ця допомога, як він сказав, закінчується.

Фото: The Bell / Telegram

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Владимир Путин российская агрессия
Источник материала
loader
loader