Національна рада з питань телебачення та радіомовлення внесла до переліку заборонених в Україні медіасервісів 16 ресурсів, пов'язаних з Росією. Про це повідомила пресслужба Нацради.
Нацрада заявила, що підставою для заборони низки сервісів стала невідповідність структури їхньої власності або спрямованість на російську аудиторію.
Йдеться про доменне ім'я з РФ, використання за замовчуванням російської мови інтерфейсу та спрямування реклами на аудиторію з РФ. Крім того, правила користування та політика цих сервісів базується на законодавстві Росії.
Ще одна підстава для заборони – доступ до перегляду іноземних лінійних медіа, поширення яких на території України обмежується відповідно до вимог статті 121 Закону "Про медіа" та програм, у яких беруть участь люди, які становлять загрозу нацбезпеці України.
До переліку заборонених в Україні медіасервісів внесли:
→ 24ТВ (24TV)
→ Амедиатека (Amediateka)
→ Baskino
→ Filmix
→ HD REZKA
→ KINOGO
→ Kinokrad
→ Kinotochka
→ KinoZapas
→ Kion
→ Viju
→ ГидОнлайн
→ Лайм HD TV – бесплатное онлайн ТВ (Laim HD TV – besplatnoe onlain TV)
→ Смотрёшка (Smotreshka)
→ Триколор Кино и ТВ онлайн (Trikolor Kino i TV onlain)
→ Цифровое ТВ 20 каналов бесплатно (Tsifrovoe TV 20 kanalov besplatno)
Нацрада поінформує НКЕК, платформи цифрової дистрибуції мобільних застосунків, виробників телевізійних приймачів і кінцевих (термінальних) обладнань, НБУ, а також міжнародні платіжні системи для вжиття ними заходів реагування щодо відповідних медіаресурсів.
Станом на 9 листопада до переліку сервісів РФ вже внесено 22 медіасервіси.
- З початку повномасштабного вторгнення Росії до початку травня 2023 року в Україні припинили роботу 233 медіа.
- 22 червня національний мовник "Радіо Нової Зеландії" звільнив працівника, який вносив проросійські тези в новини про війну Росії в Україні.
- 31 жовтня Служба розвідки й безпеки Молдови включила до списку обов'язкового блокування сайти багатьох пропагандистських медіа РФ, зокрема агентств Интерфакс і ТАСС, за участь в інформаційній війні проти Молдови.