Дипломати «дружніх» до Росії країн відвідали у Білорусі дітей, депортованих з України
Дипломати «дружніх» до Росії країн відвідали у Білорусі дітей, депортованих з України

Дипломати «дружніх» до Росії країн відвідали у Білорусі дітей, депортованих з України

Під час зустрічі представниця посольства РФ у Білорусі вказала на ще один господарський суб’єкт, долучений до вивезення українських дітей - нафтопереробний завод «Нафтан».

Дипломати з африканських, азійських, латиноамериканських та арабських країн відвідали у Білорусі місця перебування депортованих з Лисичанська та Сєвєродонецька українських дітей. Про це повідомила юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська у Facebook

«З 44 дітьми з Лисичанська та Сєвєродонецька зустрілися представники Зімбабве, Індії, Катару, КНР, Куби, Монголії, ОАЕ, Росії, Сирії, а також Палестини. До пропагандистського заходу долучилися службовці з Білорусі, Союзної держави та СНД.

Інші держави оголосили бойкот та відмовилися брати участь у заході, проведення якого не відповідає принципу найкращих інтересів дитини та має на меті виключно легітимізацію міжнародних протиправних діянь», - написала Катерина Рашевська.

За словами правозахисниці,  члени делегації, що відвідали Новополоцьку центральну міську лікарню (де знаходяться українські діти) у коментарях для російських медіа розкрили низку важливих для правосуддя деталей.

Так, перший секретар посольства РФ у Білорусі «вкотре засвідчила нав’язування українським дітям російського громадянства та організацію навчального процесу для них, який не дозволяє зберегти національну ідентичність. До того ж Карина Багієва вказала на ще один господарський суб’єкт, долучений до вивезення українських дітей - нафтопереробний завод “Нафтан”».

Повірений у справах Катару Абдулаїз Аль-Куварі допоміг встановити, «що білоруські родини БЕРУТЬ до себе українських дітей. До речі, цю інформацію також підтвердила директорка однієї з новополоцьких шкіл. Повірений у справах висловив надію, що “ще більше дітей зможуть виїхати з Донбасу”, що фактично є підбурюванням до продовження вчинення протиправного діяння», -- зазначила Рашевська.

Правозахисниця додала, що важливо забезпечити виклик представника посольства Катару в Україні до МЗС України «для надання офіційних пояснень щодо коментаря Абдулаїза Аль-Куварі».

Фото: фб-сторінка Катерини Рашевської.

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader