![Кількість жертв смертельної інфекції на Закарпатті зросла](https://thumbor.my.ua/-9VNAVFplHlCYbbS5dBOP1G09oo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F52a037bfdad7933dec6e1a6081689677.jpg)
Кількість жертв смертельної інфекції на Закарпатті зросла
У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи або рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Вже троє людей на Закарпатті померли через лептоспіроз – хворобу, яка передається гризунами й часто завершується смертю, попри те, що її ранні симптоми схожі на звичайну застуду. Про це у п’ятницю, 1 вересня йдеться у матеріалі .
Як повідомляють журналісти, іще 12 людей в області госпіталізовано з ознаками хвороби. З них двоє знаходяться у важкому стані, бо, як вказують медики, ті надто пізно звернулися по допомогу. Більшість хворих – чоловіки за 40 років.
Зазначається, що три летальних випадки від лептоспірозу були зафіксовані на Закарпатті протягом двох місяців у той час, як востаннє спалах цієї інфекції в регіоні був іще п’ять років тому.
“Такого стрімкого поширення хвороби на Закарпатті не було багато років”, – сказали медики.
Головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк попередив, що хвороба розвивається швидко і у перші дні схожа на ГРВІ.
“При лептоспірозі у людини спостерігається гарячка до 40 градусів, болять м’язи”, – акцентував він.
Він додав, що цього року у регіоні розвелося багато щурів і припустив, що гризуни могли поширити інфекцію.
“Якщо ви йдете купатись і маєте рани чи порізи – не треба лізти у воду. Якщо ви пішли у ліс – не треба пити воду. Взагалі у цей період ми рекомендуємо вживати воду тільки кип’ячену”, – наголосив медик.
Він порадив також ретельно мити фрукти та овочі, труїти гризунів, вакцинувати від лептоспірозу собак і худобу.
Нагадаємо, на Закарпатті в Перечинській громаді у результаті зараження небезпечним інфекційним захворюванням померла одна людина.
Раніше в липні в Кіровоградській області чоловік помер від лептоспірозу, діагноз був підтверджений лабораторно. Житель Бобринецького району пізно звернувся за медичною допомогою, коли хвороба вже набула складного перебігу.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)